53% українців вважають, що Зеленський має брати участь у наступних виборах – КМІС

Скріншот: КМІС

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

За результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, незалежно від поглядів на потребу у виборах, більш ніж половина українців (53%) вважають, що Володимир Зеленський має брати участь у наступних президентських виборах.

Зауважимо, що у грудні 2023 року таких було 59%.

Натомість із 34% у грудні 2023 року до 43% у лютому 2024 року зросла частка тих, хто вважає, що Володимир Зеленський має обмежитися одним нинішнім терміном.

Відносно найменше підтримують участь Володимира Зеленського у наступних президентських виборах мешканці Заходу і Півдня, відносно ж найбільше – Центру і Сходу.

Скріншот: КМІС

Додамо, що згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, станом на лютий 2024 року серед 13 діячів у списку українці найбільше довіряють колишньому Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному – 94%.

На другому місці – начальник ГУР Кирило Буданов з довірою у 66%, а президент України Володимир Зеленський – на третьому (64%).

Зазначимо, що довіра до Зеленського, порівняно з груднем 2023 року, знизилась на 13%. Натомість довіра до Залужного за цей період зросла на 2%. Довіра опитаних українців до Кирила Буданова також збільшилась – на 6%.

Згідно з результатами опитування, новому Головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському довіряють 40% опитаних українців (в грудні 2023 року 33%).

Найнижчий показник довіри серед 13 діячів до народної депутатки Мар’яни Безуглої (довіряють 7%, не довіряють – 65%), народного депутата Юрія Бойка (довіряють 10%, не довіряють – 73%), голови політичної партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко (довіряють 17%, не довіряють – 82%) та колишнього радника ОП Олексія Арестовича (довіряють 11%, не довіряють – 83%).

Читайте також: Третій зайвий: вперше рейтинг довіри до Зеленського впав нижче другого місця

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.