Майже 60% українців одночасно довіряють і Зеленському, і Залужному – опитування КМІС

Джерело: КМІС

Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. При цьому Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.

Як зазначається, якщо порівнювати результати з груднем 2022 року, то критичне ставлення до органів влади зростає. Зокрема опитування зафіксувало таке зниження довіри:

  • до Верховної Ради – з 35% до 15%, недовіра зросла з 34% до 61%;
  • до уряду довіра зменшилася з 52% до 26%, недовіра зросла з 19% до 44%;
  • до СБУ – з 63% до 58%, не довіряють сьогодні 16%;
  • до поліції – з 58% до 41%, недовіра зросла з 14% до 29%.

Президенту України нині довіряють 62% опитаних, не довіряють – 18%, тоді як торік у грудні 84% довіряли, а 5% – ні.

“Відповідно, якщо баланс довіри-недовіри у грудні 2022 року для президента становив +80%, то зараз він становить +42%. Тобто, з одного боку, бачимо суттєве зниження, але, з іншого боку, він лишається однозначно позитивним зі значним переважанням тих, хто довіряє президенту, порівняно з тими, хто йому не довіряє”, – пояснили аналітики.

Водночас вказано, що абсолютну довіру в суспільстві зберігають Збройні сили України – зараз, як і торік, їм довіряють 96%. Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному довіряють 88%, не довіряють – 4%.

Фото: КМІС

Разом з цим, більшість українців – 59% – водночас довіряють і Володимиру Зеленському, і головкому ЗСУ.

“Частка українців, які мають поляризовані погляди, є досить невеликою. Так, лише 14% довіряють В.Залужному і при цьому не довіряють президенту, і лише 1% довіряють президенту, але не довіряють В. Залужному”, – зауважили соціологи.

За даними опитування, зберігається висока довіра до волонтерів – 84%, не довіряють лише 3%.

Примітно, що критика влади зросла у всіх регіонах, хоча більшість довіряє президенту. Абсолютна більшість в областях довіряє Залужному і волонтерам.

Фото: КМІС

Також результати опитування засвідчили значне зменшення довіри до судів і прокурорів – довіряють лише 12% і 9% відповідно.

Окрім того, значно втратили довіру українські ЗМІ – показники повернулися до рівня грудня 2021-го. За рік довіра знизилася з 57% до 29%, недовіра зросла з 14% до 40%.

Стабільно втрачає довіру суспільства і церква – між груднем 2022 року і груднем 2023-го знизилася з 44% до 38%.

20 травня відзначається Всесвітній день метролога, Всесвітній день травматолога, Європейський день моря та Всесвітній день бджіл. За церковним календарем вшановують пам’ять мучеників Фалалея, Олександра та Астерія.

За даними синоптиків, у понеділок, 20 травня, в низці областей України збережеться суха та тепла погода.

У Центрі національного спротиву повідомили, що ворог посилює заходи з поширення дезінформації серед місцевого населення на тимчасово окупованих територіях. 

Станом на 22:30 19 травня ситуація на фронті залишається напруженою, однак контрольованою. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами планів наступу.

19 травня Німеччина та Франція спільно висловили “глибоке занепокоєння” через ситуацію, що склалася в Грузії на тлі прийняття закону про “іноагентів”.