Майже 60% українців одночасно довіряють і Зеленському, і Залужному – опитування КМІС

Джерело: КМІС

Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. При цьому Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.

Як зазначається, якщо порівнювати результати з груднем 2022 року, то критичне ставлення до органів влади зростає. Зокрема опитування зафіксувало таке зниження довіри:

  • до Верховної Ради – з 35% до 15%, недовіра зросла з 34% до 61%;
  • до уряду довіра зменшилася з 52% до 26%, недовіра зросла з 19% до 44%;
  • до СБУ – з 63% до 58%, не довіряють сьогодні 16%;
  • до поліції – з 58% до 41%, недовіра зросла з 14% до 29%.

Президенту України нині довіряють 62% опитаних, не довіряють – 18%, тоді як торік у грудні 84% довіряли, а 5% – ні.

“Відповідно, якщо баланс довіри-недовіри у грудні 2022 року для президента становив +80%, то зараз він становить +42%. Тобто, з одного боку, бачимо суттєве зниження, але, з іншого боку, він лишається однозначно позитивним зі значним переважанням тих, хто довіряє президенту, порівняно з тими, хто йому не довіряє”, – пояснили аналітики.

Водночас вказано, що абсолютну довіру в суспільстві зберігають Збройні сили України – зараз, як і торік, їм довіряють 96%. Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному довіряють 88%, не довіряють – 4%.

Фото: КМІС

Разом з цим, більшість українців – 59% – водночас довіряють і Володимиру Зеленському, і головкому ЗСУ.

“Частка українців, які мають поляризовані погляди, є досить невеликою. Так, лише 14% довіряють В.Залужному і при цьому не довіряють президенту, і лише 1% довіряють президенту, але не довіряють В. Залужному”, – зауважили соціологи.

За даними опитування, зберігається висока довіра до волонтерів – 84%, не довіряють лише 3%.

Примітно, що критика влади зросла у всіх регіонах, хоча більшість довіряє президенту. Абсолютна більшість в областях довіряє Залужному і волонтерам.

Фото: КМІС

Також результати опитування засвідчили значне зменшення довіри до судів і прокурорів – довіряють лише 12% і 9% відповідно.

Окрім того, значно втратили довіру українські ЗМІ – показники повернулися до рівня грудня 2021-го. За рік довіра знизилася з 57% до 29%, недовіра зросла з 14% до 40%.

Стабільно втрачає довіру суспільства і церква – між груднем 2022 року і груднем 2023-го знизилася з 44% до 38%.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.