6 грудня – День Збройних сил України

Джерело: Букви

6 грудня в Україні – День Збройних сил України.

День ЗСУ було встановлено постановою ВРУ 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України “Про Збройні сили України”.

Свято збігається з початком Першого Зимового Походу армії УНР.

До російсько-української війни у цей день відбувалась урочиста церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата, відбувалися урочисті збори, церемонії вручення державних нагород, святкові концерти, а також феєрверки у містах розташування керівних центрів українського війська.

Особливим День ЗСУ став з 2014 року, коли почалась російсько-українська війна і воїни України стали на захист держави.

Згідно з Конституцією, армія обороняє країну, її територіальну цілісність, суверенітет та недоторканість.

У ЗСУ є три основні види військ – Сухопутні, Повітряні сили та Військово-морські сили. Є також окремі роди військ, зокрема Десантно-штурмові, Війська зв’язку та кібербезпеки, Сили спецоперацій, Сили територіальної оборони, Медичні сили, Сили підтримки й Сили логістики.

Кожен має свій професійний святковий день, проте 6 грудня об’єднує всіх військовослужбовців України.

Наймолодший рід сил сучасних ЗСУ — це Сили територіальної оборони, створені відповідно до закону “Про основи національного спротиву”, який набув чинності 1 січня 2022 року.

У законі мовиться, що у мирний час у складі територіальної оборони (ТрО) служитимуть 10 000 військових, а під час особливого періоду – понад 130 000 військових.

З 24 лютого 2022 року, коли розпочалось повномасштабне вторгнення, до лав ТрО доєднались тисячі українців, які обороняли Батьківщину від окупантів на Київщині, Чернігівщині, Сумщині.

Разом з бійцями інших видів і родів військ сили ТрО обороняли Маріуполь. Брали участь у контрнаступі на Харківщині. Тримають оборону Миколаєва й Запоріжжя, звільняють Донбас та Херсонщину.

У лавах ЗСУ, станом на 28 листопада, служать майже 60 000 жінок, що є найвищим показником серед війск країн-членів НАТО. Безпосередньо у бойових діях беруть участь близько 5 000 захисниць.

З 2017-го українські захисниці отримали доступ до майже всіх бойових та офіцерських посад. Парамедикині, артилеристки, снайперки, розвідниці, командирки рот і взводів виконують військовий обовʼязок на передовій і в тилу нарівні з чоловіками.

Після 24 лютого 2022 року, за результатами різноманітних соцопитувань, рівень довіри українців до ЗСУ – понад 90%.

У світовому рейтингу за версією Global Fire Power, Збройні сили України нині на 15 місці серед найпотужніших армій світу. За останній рік Україна піднялася в ньому на сім позицій.

У Білому домі попередили про наслідки подальшої затримки допомоги США для України.

Триває сімсот тридцять четверта доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. На Авдіївському напрямку українські захисники відбили 18 атак росіян в районах населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Первомайське Донецької області.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

Сьогодні, 26 лютого, в Україні відзначається День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

На фронті тривають активні позиційні бої, на тлі яких російські підрозділи просунулися в межах Роботиного. Тоді як українським військовим вдалося відновити деякі позиції на південний захід від Донецька.