6 серпня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
6 серпня відзначають Міжнародний день “Лікарі світу за мир” та Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї. за церковним календарем сьогодні Преображення Господнє або ж Яблучний чи Другий Спас.
Міжнародний день “Лікарі світу за мир”: міжнародний день, який був запропонований організацією “Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі”. Він відзначається в річницю дня бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945. Цей день в певному сенсі є символічним і служить для нагадування про цю людську трагедію, про роль лікарів в боротьбі за мир і в запобіганні війни загалом.
Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї: присвячено пам’яті жертв атомного бомбардування японського міста Хіросіма, яке сталося 6 серпня 1945 року. Тоді внаслідок скидання атомної бомби загинуло понад 140 000 осіб, а наслідки відчутні і досі.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Аргентина – День дитини
- Барбадос – День незалежності
- Болівія – День незалежності
- ОАЕ – Прихід до влади правителя емірату Абу-Дабі шейха Заєда аль Нахайяна, президента країни
- Ямайка – День незалежності
- Японія – Хіросімська меморіальна церемонія миру
Цього дня у світі:
- 1181 — Китайські і японські астрономи фіксують спалах наднової зорі.
- 1497 — до Бристоля повернулася експедиція Джона Кабота, що відкрила Канаду. Втім, всі були впевнені, що це Китай.
- 1588 — непереможна Армада кинула якір перед містом Кале. Початок історичної битви з англійським флотом, що обернеться великою катастрофою для іспанського короля Філіпа II, який втратить за 2 місяці 80 суден та 16 000 людей.
- 1806 — Священна Римська імперія після відмови імператора Франца II від німецької корони припинила своє існування.
- 1807 — Російська імперія, Королівство Пруссія і Французька імперія підписали Тільзитський мир — були визнані завоювання Наполеона в Центральній Європі.
- 1807 — у Петербурзі видано правлячий указ про відкриття друкарень при губернських правліннях (у Києві, Житомирі, Кам’янець-Подільському, Харкові, Полтаві, Чернігові, Катеринославі, Херсоні та Сімферополі).
- 1807 — з Кронштадта під командуванням В. Головніна вирушив у навколосвітнє плавання шлюп “Діана” з метою гідрографічних описів і географічних відкриттів.
- 1889 — у Лондоні відкритий готель “Савой”, перший у світі готель з ванною в кожному номері.
- 1890 — вбивця Вільям Кеммлер став першою людиною, страченою на електричному стільці
- 1914 — Австро-Угорська імперія оголосила війну Російській імперії, а Королівство Сербія оголосила війну Німецькій імперії.
- 1914 — у Львові створено легіон Українських січових стрільців, який став першим українським національним бойовим підрозділом після битви під Полтавою в червні 1709 р.
- 1926 — 19-річна Гертруда Едерле стала першою жінкою, що перепливла Ла-Манш.
- 1932 — відкрився перший Венеційський кінофестиваль.
- 1940 — Естонію, що після Пакту Молотова — Ріббентропа ввійшла в “зону інтересів Радянського Союзу”, окуповано й анексовано СРСР
- 1940 — у СРСР арештований президент Ленінської академії сільгоспнаук відомий генетик Микола Вавилов.
- 1945 — американський бомбардувальник “Енола Ґей” скинув ядерну бомбу на японське місто Хіросіма, спричинивши загибель 90—140 тисяч осіб.
- 1963 — вигравши в півфіналі в алмаатинського “Кайрата” з рахунком 2:1, донецький “Шахтар” утретє поспіль вийшов у фінал Кубка СРСР, встановивши рекорд для радянських клубів — 15 кубкових перемог поспіль.
- 1995 — хорватська влада оголосила про ліквідацію Республіки Сербська Країна.
- 1997 — літак авіакомпанії Boeing 747 південнокорейських авіаліній зазнав катастрофи над островом Гуам, у Тихому океані, загинуло 226 осіб.
- 2016 — початок “стрілянини на півночі Криму” — в ніч на 7 серпня на окупованій Росією території Криму збройна сутичка між російськими військовиками. Або провокаційна “спецоперація”, видана пізніше російською спецпропагандою як “напад українського диверсійного загону”.
Яке сьогодні церковне свято:
6 серпня в церковному календарі – Преображення Господнє. Воно є одним з дванадесятих свят у православному календарі. Це свято присвячене події, описаній в Євангеліях, коли Ісус Христос явив свою Божественну славу на горі Фавор перед трьома апостолами: Петром, Яковом та Іоаном.
За Євангелієм, Ісус узяв апостолів на високу гору, де його обличчя засяяло, мов сонце, а одяг став білим, як світло. Біля нього з’явилися Мойсей та Ілля, уособлюючи Закон і пророків. Голос із хмари промовив: “Це мій улюблений Син, що я його вподобав: його слухайте”.
Прикмети:
- Ясна погода – до сухої і теплої осені
- Дощ іде – осінь теж буде з дощами
- Сонячний і спекотний день – до морозної зими
- Який день 6 серпня – такий Покров і зима
Традиції:
- В Україні цей день називають Яблучний Спас, оскільки віряни йдуть до храмів, де освячують фрукти, зокрема яблука, що символізує врожай та благословення.
- За народною традицією на свято печуть пироги з яблуками і варять яблучне варення.
- У свято годиться пригощати яблуками і випічкою інших, а також важливо в цей день робити добрі справи – в народі вірять, що так можна очистити душу від гріхів.
Іменини сьогодні святкують:
Лев, Спас.
- За даними синоптиків у вівторок, 6 серпня, частину країни накриють опади.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 5 серпня.
Згідно з розслідуванням, Росія створює сотні дронів-приманок, які планує використовувати як прикриття під час атак по Україні новою смертоносною зброєю.
Співачка Оля Цибульська повідомила, що частину її музичного колективу мобілізували за кілька годин до виступу.
Міністерство оборони України ініціювало зміни у системі забезпечення військових харчуванням під час лікування та реабілітації. Тепер українські військові матимуть покращене харчування за стандартами НАТО, навіть у цивільних лікарнях.
Службова собака “Укрзалізниці” бельгійська вівчарка Даша отримала відзнаку “Чотирилапі захисники” на церемонії Кінологічної спілки України.
Станом на 16:00 суботи, 16 листопада, ворог 75 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Курахівському та Покровському напрямках, де провів майже половину від усіх атак.