63% українців вважають, що, окрім війни, корупція є найбільшою проблемою – опитування КМІС
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології
У межах опитування Київського міжнародного інституту соціології українцям поставили запитання про те, які проблеми, окрім війни, їх найбільше турбують. 63% опитаних відповіли – корупція.
Друга проблема – низькі зарплати та пенсії (46%).

Фото: КМІС
Інші важливі проблеми – це високі комунальні тарифи (24%), демографічна проблема (22%) та безробіття (20%).
На запитання “Хто має докладати зусиль для боротьби з корупцією?” більшість респондентів – 54% – стверджують, що насамперед нові антикорупційні органи, створені після 2014 року.

Фото: КМІС
Проте досить багато респондентів зазначили, що боротись з корупцією має президент/Офіс Президента (43%) та умовно “старі” правоохоронні органи, такі як поліція, СБУ, прокуратура.
- Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опублікував результати опитування, згідно з якими, 60% опитаних українців вважають, що справи в країні розвиваються в правильному напрямку, порівняно з 68% в травні 2022 року.
- За результатами опитування, 44% українців дізнаються інформацію про актуальні новини із телеграм-каналів.
- Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 30 вересня − 13 жовтня, станом на жовтень 2023 року 81% респондентів вважають, що вибори мають проводитися після війни і зараз вони не на часі.
- 60% українців, опитаних у липні та серпні, заявили, що хочуть, щоб Україна продовжувала боротьбу до перемоги, а 31% – за те, щоб Україна йшла на переговори про якнайшвидше припинення війни.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.
1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.