60% українців за продовження боротьби до перемоги, попри певну втому, – опитування Gallup

Джерело: Gallup

60% українців, опитаних у липні та серпні, заявили, що хочуть, щоб Україна продовжувала боротьбу до перемоги, а 31% – за те, щоб Україна йшла на переговори про якнайшвидше припинення війни. 

У вересні 2022 року 70% українців були за те, щоб Україна продовжувала воювати.

Жителі півночі України (72%), включаючи Київ, центру (64%) і заходу (71%) найбільше підтримують продовження бойових дій до перемоги.

У найближчих до лінії фронту південному (45%) та східному (52%) регіонах підтримка продовження боротьби нижча, ніж у решті країни.

Частка тих, хто виступає за якнайшвидше припинення війни шляхом переговорів, найвища на півдні (41%) і сході (39%).

Особистий рейтинг схвалення президента Володимира Зеленського у 2023 році – 81%. 

Gallup запитала в опитаних українців, що саме для них означає перемога у війні з Росією. Їх відповідь була майже одностайною: 91% вважають, що перемога означає повернення всіх територій, втрачених з 2014 року по теперішній час, включно з Кримом. Це не змінилося порівняно з 2022 роком (теж 91%).

Віра українців у свої війська залишається непохитною: у 2023 році 95% довіряють армії, як і в попередньому році (94%). 

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки на східний фронт передав інженерному полку та одній з артилерійських бригад екскаватори для фортифікаційних робіт.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в гіпермаркеті у Харкові, який нещодавно атакували росіяни, могли перебувати понад 200 людей.

Сьогодні, 25 травня, російські загарбники атакували будівельний гіпермаркет в Харкові, внаслідок чого спалахнула пожежа на площі 15 000 квадратних метрів.