60% українців за продовження боротьби до перемоги, попри певну втому, – опитування Gallup

Джерело: Gallup

60% українців, опитаних у липні та серпні, заявили, що хочуть, щоб Україна продовжувала боротьбу до перемоги, а 31% – за те, щоб Україна йшла на переговори про якнайшвидше припинення війни. 

У вересні 2022 року 70% українців були за те, щоб Україна продовжувала воювати.

Жителі півночі України (72%), включаючи Київ, центру (64%) і заходу (71%) найбільше підтримують продовження бойових дій до перемоги.

У найближчих до лінії фронту південному (45%) та східному (52%) регіонах підтримка продовження боротьби нижча, ніж у решті країни.

Частка тих, хто виступає за якнайшвидше припинення війни шляхом переговорів, найвища на півдні (41%) і сході (39%).

Особистий рейтинг схвалення президента Володимира Зеленського у 2023 році – 81%. 

Gallup запитала в опитаних українців, що саме для них означає перемога у війні з Росією. Їх відповідь була майже одностайною: 91% вважають, що перемога означає повернення всіх територій, втрачених з 2014 року по теперішній час, включно з Кримом. Це не змінилося порівняно з 2022 роком (теж 91%).

Віра українців у свої війська залишається непохитною: у 2023 році 95% довіряють армії, як і в попередньому році (94%). 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.