Близько 45% українців вважають патріотизмом «донатити й спілкуватися державною мовою» – опитування

Джерело: “Рейтинг”

Результати дослідження Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного до Дня Незалежності України, свідчать, що більшість опитаних українців вважають ознаками патріотизму “донатити і волонтерити” (46%) та розмовляти українською мовою (45%).

При цьому близько третини респондентів віднесли до патріотизму служити на фронті, залишатися, працювати і вести бізнес під час війни в Україні. А більше чверті вважають ознаками патріотизму цікавитися історією України.

Як повідомляється, купувати українські товари, споживати український контент, займатися громадською діяльністю обрали 9-14% опитаних. Ходити в українську церкву – 6%, знати слова гімну – 4%, носити українську символіку – 3%.

Фото: “Рейтинг”

Згідно опитування, вимушені переселенці відносно частіше обирали варіанти “донатити” і волонтерити, цікавитися історією України, займатися громадською діяльністю, споживати українські товари і контент. Водночас ті, хто проживають зараз в Україні, частіше обирали залишатися, працювати і вести бізнес під час війни.

Зазначено, що для наймолодших патріотизм відносно частіше проявляється в тому, щоб “донатити” і волонтерити, служити на фронті, цікавитися історією України та займатися громадською діяльністю. Для середнього віку такою ознакою є працювати і вести бізнес в Україні, для найстарших – залишатися в Україні.

Також результати дослідження показали, що жінки частіше вбачають патріотизм у “донатах” та волонтерстві, спілкуванні українською, чоловіки – у службі на фронті та перебуванні в Україні.

Фото: “Рейтинг”

Зауважимо, що україномовні респонденти частіше відзначають як ознаку патріотизму спілкування українською, тоді як російськомовні – працювати і вести бізнес в Україні.

Фото: “Рейтинг”

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.