У середньому 78% українців вважають, що президент відповідальний за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях — опитування

Джерело: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку – більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Лише 18% опитуваних зазначили, що не погоджуються з вищезгаданою тезою. Якщо 70% респондентів віком 18-29 погоджуються, що глава держави несе відповідальність за корупцію, то серед людей віком 60+ частка критично налаштованих зростає до 81%.

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Також близько 47% опитаних вважають корупцію найбільшою перешкодою для розвитку підприємництва у країні. Ще 37% назвали найбільшою перешкодою руйнування внаслідок війни, 36% – неадекватну систему податкового адміністрування і контролю, 36% – слабку підтримку з боку держави.

Частіше корупцію згадували на сході (55%) та рідше на заході (43%) країни. Так само із заходу (30%) на схід (43%) помітно зростає критичне ставлення до податкового контролю.

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Про відтік фахівців та підприємців за кордон частіше згадували опитувані зі східних (40%) та південних областей (33%), але менше у західних (22%) та центральних регіонах (27%).

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.