У середньому 78% українців вважають, що президент відповідальний за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях — опитування

Джерело: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Здебільшого люди старшого віку – більш вимогливі до глави держави, ніж молодь.

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Лише 18% опитуваних зазначили, що не погоджуються з вищезгаданою тезою. Якщо 70% респондентів віком 18-29 погоджуються, що глава держави несе відповідальність за корупцію, то серед людей віком 60+ частка критично налаштованих зростає до 81%.

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Також близько 47% опитаних вважають корупцію найбільшою перешкодою для розвитку підприємництва у країні. Ще 37% назвали найбільшою перешкодою руйнування внаслідок війни, 36% – неадекватну систему податкового адміністрування і контролю, 36% – слабку підтримку з боку держави.

Частіше корупцію згадували на сході (55%) та рідше на заході (43%) країни. Так само із заходу (30%) на схід (43%) помітно зростає критичне ставлення до податкового контролю.

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

Про відтік фахівців та підприємців за кордон частіше згадували опитувані зі східних (40%) та південних областей (33%), але менше у західних (22%) та центральних регіонах (27%).

Фото: Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва

В понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну” і його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.