68-річний чоловік зі США вилікувався від раку крові та досяг ремісії ВІЛ

Джерело: Medical News

68-річний американець Пол Едмондс став 5 людиною у світі, яка досягла ремісії гострої мієлогенної лейкемії та вірусу імунодефіциту людини після введення стовбурових клітин із рідкісною генетичною мутацією (гомозиготною CCR5 Delta 32).

Саме завдяки цим стовбуровим клітинам організм Едмондса став стійкішим до ВІЛ, з яким чоловік живе 31 рік. Пол Едмондс є людиною, яка прожила найдовше з цим вірусом.

У 2019 році йому провели трансплантацію стовбурових клітин, завдяки чому чоловік вилікувався від лейкемії. Також майже три роки він не приймає антиретровірусну терапію від ВІЛ. Однак здоровим Едмондса вважатимуть, якщо він не прийматиме антиретровірусні препарати протягом 5 років.

“Цей випадок доводить, що можна досягти ремісії ВІЛ-інфекції навіть у старшому віці та після багатьох років життя з цією хворобою. Її можна досягти навіть за допомогою менш інтенсивної терапії”, – зазначила Яна  Діктер, докторка медичних наук, професорка кафедри інфекційних хвороб City of Hope.

Едмондс отримував три різні види терапії, необхідних для ремісії, аби йому могли проводити трансплантацію органів.

Перед пересадкою Едмондс проходив курс менш інтенсивної хімієтерапії, яку розробили для лікування літніх пацієнтів із діагнозом лейкемія. Вона дозволяє легше перенести операцію з трансплантації органів і зменшує ймовірність виникнення ускладнень.

Аби провести трансплантацію, потрібен був донор з рідкісною генетичною мутацією. яка трапляється у 1-2% населення. Мовиться про мутацію, яка робить людину стійкою до ВІЛ.

CCR5 – це рецептор на імунних клітинах CD4+, і вірус використовує його, щоб проникати в імунну систему та атакувати. Натомість мутація CCR5 не дозволяє їм цього зробити і блокує шлях.

Після проведення трансплантації стовбурових клітин в Едмондса виникли деякі ускладнення, які називають “трансплантат проти господаря”: коли Т-клітини нової імунної системи розпізнають клітини реципієнта як чужорідні та атакують їх. Це спричиняє “війну” між трансплантатом і реципієнтом.

Однак Едмондс досяг стану “повного химеризму”, що означає, що його кістковий мозок і стовбурові клітини крові стали генетично ідентичні донору.

“Багато медичних установ почали проводити трансплантацію стовбурових клітин людям похилого віку ще десять років тому. Ми лікуємо пацієнтів віком понад 80 років за допомогою трансплантатів”, – розповів Стівен Дж. Форман, доктор медичних наук, директор Науково-дослідного інституту гематологічних злоякісних захворювань City of Hope.

  • У Нью-Йорку хірурги провели першу у світі повну трансплантацію ока чоловіку. Однак лікарі наголошують, що немає 100% впевненості, що пацієнт відновить зір.
  • Першу трансплантацію матки у Великій Британії сприйняли як “нову еру” в лікуванні безпліддя. 40-річна жінка, яка вже має двох дітей, вирішила допомогти своїй 34-річній сестрі, яка народилася без матки, і стала для неї донором.

В зоопарку у Балтіморі (штат Меріленд, США) помер африканський пінгвін, який допоміг врятувати свій вид від вимирання, залишивши після себе понад 200 нащадків, та проживши набагато довше, ніж очікувалося.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Міністерство юстиції США повідомила, що в Канаді пакистанцю висунуто кримінальне звинувачення за нібито планування масового розстрілу євреїв у Нью-Йорку в річницю нападу ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 року.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.