70 штук за два роки: у Кривому Розі незрячий чоловік плете основи для маскувальних сіток

Скриншот: YouTube/”Суспільне Дніпро”

Джерело: “Суспільне Дніпро”

87-річний житель Кривого Рогу Микола Кольчиба плете основи для маскувальних сіток для українських військових – попри те, що він незрячий.

За місяць чоловік виготовляє до п’яти сіток. А за два роки вже виготовив більш ніж 70 штук.

Житель Кривого Рогу розповів, що втратив зір у 20 років, коли зазнав хімічних опіків під час військової служби. Тоді він долучився до товариства незрячих – саме там його й навчили орієнтуватися на дотик, зокрема й плести.

За його словами, коли розпочалось повномасштабне вторгнення РФ в Україну, він почав волонтерити. Відтак, за два роки волонтерства йому вдалося виготовити понад 70 сіток.

“Як почалось вторгнення, нитки в мене були, думаю, чим я можу допомогти. Це я за місяць 4, коли 5 штук зв’яжу і дзвоню в штаб – приїздять, забирають. Час вільний є, та й в’яжу, а буває вночі не сплю, тихенько, робота безшумна, діти сплять, а я на кухні сяду та в’яжу”, – розповідає Микола.

За його словами, готові основи він передає місцевій громадській організації. Надалі волонтери обв’язують їх потрібною тканиною та передають українським захисникам.

Микола планує й надалі займатися виготовленням основ для маскувальних сіток, аж до здобуття Україною перемоги над агресором.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.