70% українців вважають важливим критикувати помилки влади – опитування КМІС

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, 70% українців вважають важливим критикувати можливі хибні рішення влади, а наполягають на уникненні будь-яких суперечок – 25%.

Натомість у травні 2022 року ситуація була протилежною – більшість українців надавали перевагу уникненню взагалі будь-яких суперечок. Тоді 68% вважали, що всі суперечки слід відкласти, а наполягали на допустимості критики – 26%.

Скріншот: КМІС

Зокрема, у всіх регіонах України більшість населення вважає, що і зараз є сенс у тому, щоб критикувати можливі помилкові та неправильні дії влади.

Скріншот: КМІС

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зазначив, що, вочевидь, найбільшим фактором таких змін настроїв, коли 70% уже вважають доцільною критику, є питання корупції, і українці не хочуть замовчувати її. Разом з цим, за його словами, як раніше показували результати опитування КМІС, 59% все-таки бачать позитивні зрушення у боротьбі з корупцією.

Крім цього, запит на єднання зберігає свою потужність, українці – проти чвар і конфліктів. Певна критика населенням не призводить до бажання негайних змін шляхом виборів (за останніми даними КМІС – 81% проти проведення виборів).

“Пріоритетом лишається перемога. Відповідно, це запитання відображає більшою мірою доцільність саме конструктивної критики можливих хибних дій влади. Українці хочуть конструктивних пропозицій, які б виправляли наявні хиби і які б наближали Україну до перемоги”, – пояснив Антон Грушецький.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.

1 травня у російському МЗС поскаржилися, що, мовляв, бажання України повернутися до кордонів 1991 року пояснюється “людожерським” прагненням.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.