70% українців вважають важливим критикувати помилки влади – опитування КМІС
Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)
За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, 70% українців вважають важливим критикувати можливі хибні рішення влади, а наполягають на уникненні будь-яких суперечок – 25%.
Натомість у травні 2022 року ситуація була протилежною – більшість українців надавали перевагу уникненню взагалі будь-яких суперечок. Тоді 68% вважали, що всі суперечки слід відкласти, а наполягали на допустимості критики – 26%.

Скріншот: КМІС
Зокрема, у всіх регіонах України більшість населення вважає, що і зараз є сенс у тому, щоб критикувати можливі помилкові та неправильні дії влади.

Скріншот: КМІС
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зазначив, що, вочевидь, найбільшим фактором таких змін настроїв, коли 70% уже вважають доцільною критику, є питання корупції, і українці не хочуть замовчувати її. Разом з цим, за його словами, як раніше показували результати опитування КМІС, 59% все-таки бачать позитивні зрушення у боротьбі з корупцією.
Крім цього, запит на єднання зберігає свою потужність, українці – проти чвар і конфліктів. Певна критика населенням не призводить до бажання негайних змін шляхом виборів (за останніми даними КМІС – 81% проти проведення виборів).
“Пріоритетом лишається перемога. Відповідно, це запитання відображає більшою мірою доцільність саме конструктивної критики можливих хибних дій влади. Українці хочуть конструктивних пропозицій, які б виправляли наявні хиби і які б наближали Україну до перемоги”, – пояснив Антон Грушецький.
- Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 30 вересня − 13 жовтня, станом на жовтень 2023 року 81% респондентів вважають, що вибори мають проводитися після війни і зараз вони не на часі.
- В межах опитування Київського міжнародного інституту соціології українцям поставили запитання про те, які проблеми, окрім війни, їх найбільше турбують. 63% опитаних відповіли – корупція.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.