70% українців вважають важливим критикувати помилки влади – опитування КМІС

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, 70% українців вважають важливим критикувати можливі хибні рішення влади, а наполягають на уникненні будь-яких суперечок – 25%.

Натомість у травні 2022 року ситуація була протилежною – більшість українців надавали перевагу уникненню взагалі будь-яких суперечок. Тоді 68% вважали, що всі суперечки слід відкласти, а наполягали на допустимості критики – 26%.

Скріншот: КМІС

Зокрема, у всіх регіонах України більшість населення вважає, що і зараз є сенс у тому, щоб критикувати можливі помилкові та неправильні дії влади.

Скріншот: КМІС

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький зазначив, що, вочевидь, найбільшим фактором таких змін настроїв, коли 70% уже вважають доцільною критику, є питання корупції, і українці не хочуть замовчувати її. Разом з цим, за його словами, як раніше показували результати опитування КМІС, 59% все-таки бачать позитивні зрушення у боротьбі з корупцією.

Крім цього, запит на єднання зберігає свою потужність, українці – проти чвар і конфліктів. Певна критика населенням не призводить до бажання негайних змін шляхом виборів (за останніми даними КМІС – 81% проти проведення виборів).

“Пріоритетом лишається перемога. Відповідно, це запитання відображає більшою мірою доцільність саме конструктивної критики можливих хибних дій влади. Українці хочуть конструктивних пропозицій, які б виправляли наявні хиби і які б наближали Україну до перемоги”, – пояснив Антон Грушецький.

У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.