710 тисяч українців зняли з безпідставного «розшуку» завдяки додатку «Резерв+» – Міноборони

Джерело: заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко/Facebook  

У реєстрі “Оберіг” без юридичних підстав мали статус “у розшуку” 710 тисяч українців. Помилку вдалося виправити завдяки застосунку “Резерв+”

“Застосунок “Резерв+” звернув нашу увагу на прогалини у реєстрі “Оберіг”.  Одна з них – добре відомий вам статус “в розшуку”, який безпідставно відображався у 710 000 громадян. Уявіть собі, цей статус без юридичних підстав мала така ж кількість наших громадян, яка може зрівнятись з населенням Львова до повномасштабного вторгнення РФ”, – наголосила Катерина Черногоренко.

Заступниця міністра пояснила, що громадяни мали такий статус, якщо порушували правила військового обліку – наприклад, ігнорували повістки, ТЦК зверталось до Національної поліції. Проте, за її словами, фактично кількість таких звернень становить близько 25%.

Згідно з законодавством, такий “розшук” мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін – 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення.

Зокрема, статус “у розшуку” безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно.

“На жаль, в державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактора. А без “Резерв+” виправити їх було б майже неможливо”, – сказала заступниця міністра оборони.

У Міноборони радять повторно авторизуватись у застосунку, щоб побачити свій оновлений статус.  При цьому у разі зняття з “розшуку” до ТЦК звертатись не потрібно.

Станом на 6 січня росіяни у тимчасово окупованому Криму незаконно ув’язнили 218 осіб, з них 132 — кримські татари. 

Військового Юрія Ігната призначили начальником управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ.

Російська влада в рамках кремлівської програми “культурна карта 4+85” планує вивезти з тимчасово окупованої Луганщини близько 5 тисяч дітей. Метою цієї програми є організація пропагандистських подорожей для школярів у міста Росії, де планується промивання мізків та русифікація українських дітей, а також їх подальше навчання у РФ.

Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.

Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.