710 тисяч українців зняли з безпідставного «розшуку» завдяки додатку «Резерв+» – Міноборони

Джерело: заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко/Facebook  

У реєстрі “Оберіг” без юридичних підстав мали статус “у розшуку” 710 тисяч українців. Помилку вдалося виправити завдяки застосунку “Резерв+”

“Застосунок “Резерв+” звернув нашу увагу на прогалини у реєстрі “Оберіг”.  Одна з них – добре відомий вам статус “в розшуку”, який безпідставно відображався у 710 000 громадян. Уявіть собі, цей статус без юридичних підстав мала така ж кількість наших громадян, яка може зрівнятись з населенням Львова до повномасштабного вторгнення РФ”, – наголосила Катерина Черногоренко.

Заступниця міністра пояснила, що громадяни мали такий статус, якщо порушували правила військового обліку – наприклад, ігнорували повістки, ТЦК зверталось до Національної поліції. Проте, за її словами, фактично кількість таких звернень становить близько 25%.

Згідно з законодавством, такий “розшук” мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін – 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення.

Зокрема, статус “у розшуку” безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно.

“На жаль, в державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактора. А без “Резерв+” виправити їх було б майже неможливо”, – сказала заступниця міністра оборони.

У Міноборони радять повторно авторизуватись у застосунку, щоб побачити свій оновлений статус.  При цьому у разі зняття з “розшуку” до ТЦК звертатись не потрібно.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.

США прийняли рішення зупинити постачання ракет Patriot іншим країнам, аби пришвидшити виконання замовлення України.