710 тисяч українців зняли з безпідставного «розшуку» завдяки додатку «Резерв+» – Міноборони

Джерело: заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко/Facebook  

У реєстрі “Оберіг” без юридичних підстав мали статус “у розшуку” 710 тисяч українців. Помилку вдалося виправити завдяки застосунку “Резерв+”

“Застосунок “Резерв+” звернув нашу увагу на прогалини у реєстрі “Оберіг”.  Одна з них – добре відомий вам статус “в розшуку”, який безпідставно відображався у 710 000 громадян. Уявіть собі, цей статус без юридичних підстав мала така ж кількість наших громадян, яка може зрівнятись з населенням Львова до повномасштабного вторгнення РФ”, – наголосила Катерина Черногоренко.

Заступниця міністра пояснила, що громадяни мали такий статус, якщо порушували правила військового обліку – наприклад, ігнорували повістки, ТЦК зверталось до Національної поліції. Проте, за її словами, фактично кількість таких звернень становить близько 25%.

Згідно з законодавством, такий “розшук” мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін – 3 місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення.

Зокрема, статус “у розшуку” безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно.

“На жаль, в державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактора. А без “Резерв+” виправити їх було б майже неможливо”, – сказала заступниця міністра оборони.

У Міноборони радять повторно авторизуватись у застосунку, щоб побачити свій оновлений статус.  При цьому у разі зняття з “розшуку” до ТЦК звертатись не потрібно.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.