Найбільше за три роки: в червні в Україні загинули 232 цивільних – звіт ООН

Джерело: звіт Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.

Як зазначається, в червні 2025 року Росія завдала вдесятеро більше ракетних ударів та атак із застосуванням баражувальних боєприпасів, порівняно з червнем 2024 року. Жертви серед цивільного населення були зареєстровані у 16 ​​областях України та Києві.

“Цивільне населення по всій Україні стикається з такими стражданнями, яких ми не бачили вже понад три роки. Збільшення кількості ракетних ударів дальнього радіуса дії та атак безпілотників принесла ще більше смертей і шкоди цивільному населенню у далеких від лінії фронту районах”, – прокоментувала голова місії Даніель Белль.

При цьому вказано, що в першій половині 2025 року загальна кількість загиблих і поранених цивільних становить 6754 особи, що на 54 % більше порівняно з аналогічним періодом 2024 року, коли було задокументовано 4381 жертву.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року місія ООН задокументувала щонайменше 13 580 загиблих серед цивільного населення, зокрема 716 дітей, а також 34 115 поранених цивільних, у тому числі 2173 дитини.

  • Видання The Economist назвало літній наступ Росії на Україну “найсмертоноснішим” для російських військ за всю історію повномасштабної війни.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.