74-річна принцеса Анна стала іконою стилю для молодого покоління

Джерело: The Telegraph

Сестра короля Великої Британії Чарльза III принцеса Анна стала іконою стилю для молодого покоління.

Сама принцеса навряд чи віднесла б себе до такої категорії, оскільки не слідкує за модними тенденціями. Зазвичай її навіть не відносять до модних членів королівської родини.

Однак цьогоріч її схильність повторно носити одяг десятиліттями та любов до спортивного одягу у стилі кантрі-шик зробили принцесу Анну прикладом для молоді.

“Стиль принцеси Анни поза часом, практичний та дуже вірний собі, відображає її особистість – впевнену, розумну та трохи унікальну, що виділяє її у королівській родині”, – написав анонімний засновник популярного в інстаграмі акаунту Royal Fashion Police.

У цьому ж акаунті наголосили, що її стиль – від спортивних протисонцевих окулярів Adidas до панам – демонструє оригінальність та невимушеність, яким захоплюється молоде покоління.

“Святкування ретро-моди та “тихої розкоші” покоління Z цьогоріч зробило її неочікуваною іконою стилю”.

І хоча її пристрасть до панам та спортивних протисонцевих окулярів – двом основним мікротрендам літа 2024 року, у яких вона була на Олімпійських іграх у Парижі – могла стати випадковістю з погляду модного впливу, але її постійний гардероб у стилі сільського шику з 1970-х років і дотепер став “їжею” для поціновувачів тренду “тихої розкоші”.

Зараз у тіктоці понад 58 мільйонів постів з тегом “принцеса Анна”, з тисячами коментарів про її стиль “old money”, де посилаються на її наряди у стилі кінного шику – куртки Barbour, чоловічі сорочки та чоботи для верхової їзди до колін – як на джерело головного модного натхнення.

Одна з шанувальниць її стилю – Александра Мері Ді, у якої понад 1,1 мільйона вподобайок на її публікаціях, які демонструють її любов до хусток, джодхпурів і чоботам принцеси Анни.

“Вона любить класичний пошив, сміливі узори, яскраві кольори та часто обирає наряди, які носила десятиліттями. У її гардеробі є вінтажні речі, ефектні капелюхи, класичні сумки та практичне взуття. Вона більше фокусується на комфорті та функціональності, аніж на тенденції”, – мовиться у дописі Королівської поліції моди.

Практичне взуття принцеси, таке як міцні черевики для вечірок або зручні низькі підбори для офіційних випадків, є основним елементом її насиченого графіка. За потреби вона доповнює свої вбрання шовковими шарфами, брошками, класичними сумками та яскравими капелюхами, зберігаючи позачасовий та елегантний стиль.

Її схвалення у світі моди почалось в січні 2024 року, коли дизайнерка Сільвія Вентуріні Фенді розповіла, що принцеса була на її дошці настрою для колекції чоловічого одягу Fendi осінь/зима 2025 року, а її моделі виходили на подіум у тренчах, твідових піджаках та резинових чоботах.

Фото: Getty

Фото: Getty

Дизайнерка назвала принцесу Анну “найрозкішнішою жінкою у світі” та похвалила її здатність “зберігати свою жіночність під час носіння уніформи”, додавши, що своєю колекцією вона хотіла “показати цінність одягу на все життя, а не для того, аби використати його та викинути”.

Саме цей останній коментар демонструє ще одну причину чому стиль принцеси такий актуальний сьогодні: її прагнення мати стабільний гардероб.

Хоча інші члени королівської родини останнім часом теж демонструють здатність заново носити одяг, який вони вже носили раніше (гарним прикладом є принцеса Уельська в її переробленому пальті Alexander McQueen на нещодавній різдвяній службі), ніхто не демонстрував такого ентузіазму до власного гардероба як Анна.

Зокрема принцеса досі може одягнути те, що носила у свої 20 років, демонструючи свою відданість ремонту та перероблюванню виробів, які витримують випробування часом.

Перший вихід принцеси Анни у цьому пальто на Королівських скачках у 1980 році. Фото: Getty

З покійною королевою Єлизаветою IIна Епсомському дербі 5 червня 1985 року. Фото: Getty

З принцом Гаррі на вечірці в саду для членів домашньої кавалерії в Букінгемському палаці 28 травня 2014 року. Фото: Getty

Участь у святкуванні Дня Співдружності у Вестмінстерському абатстві 12 березня 2018 року. Фото: Getty

Одним із видатних прикладів стала біла сукня з вишивкою, яку вона одягла 10 грудня на державний бенкет на честь еміра Катару. Вона вперше одягла таку ж сукню майже 40 років тому, на державне відкриття парламенту у 1985 році. Потім, у 1987 році, вона вибрала її для іншого державного банкету, цього разу в Claridge’s для короля Саудівської Аравії Фахда.

Анна також носить одяг з гардероба своєї покійної матері, королеви Єлизавети II. Так, на офіційній появі в Ноттінгемі в лютому цього року принцеса одягла фіолетове пальто в клітку, яке, як вважається, було спочатку пошито для королеви Єлизавети II її кравчинею Анджелою Келлі у 2005 році.

Фото: Getty

Фото: Джон Робертсон

Вона також одягла адміральський плащ своєї матері – елегантну вовняну накидку, увічнену на портретах покійної королеви Сесіл Бітон і Енні Лейбовіц – для церковної служби в листопаді 2023 року.

Якщо принцеса і купує новий одяг, то у більшості випадків це підтримка місцевих дизайнерів.

Один з її улюблених – Shibumi, бренд святкового одягу, що базується в Горслі в Глостерширі (недалеко від її будинку в Ґеткомб-парку), до чиїх кашемірових пальт та шарфів-шалі вона звертається знову і знову. Яскравим прикладом став цьогорічний Royal Ascot, де вона обрала кілька образів від бренду, включно з його пальтом Nehru з квітковим принтом у синьому та венеціанському червоному кольорах.

Ще один улюблений бренд принцеси – Cotswold Collections з Челтнема, чий комплект сорочки з принтом пейслі та спідниці міді вона вперше представила під час свого королівського туру Шрі-Ланкою в січні.

Те, що об’єднує всі її вибори, — це їх позачасовість — хоча друкований колір, безперечно, вписується в цьогорічне відродження бохо, пейслі ніколи не виходить з моди.

Відомо також, що вона переглядає речі у сувенірних магазинах Royal Collection, де продаються вироби британських майстрів.

Однією з речей, які вона найчастіше носила, відколи вперше вийшла з нею у світ у вересні 2022 року, є синя сумка у клітку під назвою Balmoral Blue Jura, яку було придбано в онлайн-магазині шотландської королівської резиденції за 80,95 фунта стерлінгів.

“Я думаю, що інтерес до стилю Анни ґрунтується на прагненні до автентичності. Оскільки ми стали критичнішими до свого одягу і до того, як взаємодіємо з модою як споживачі, з’явився реальний поштовх до пошуку свого “особистого стилю” чогось, що, як і гардероб Анни, є частиною життя”, — сказав Розі Харт, королівський модний експерт і автор “Королівської шафи”.

Отже, трьома головними принципами принцеси Анни щодо стилю можна вважати: повторне носіння одягу, запозичення одягу та купівля нових речей у магазинах поблизу, підтримуючи місцеві підприємства.

  • Сестру короля Великої Британії Чарльза III принцесу Анну, яку напередодні ушпиталили із травмами та струсом мозку, виписали з лікарні.

Галицький районний суд Львова виправдав Дмитра Семеряка, працівника Львівської митниці, який наїхав на поліціянта.

З 2 січня 2025 року Укрзалізниця змінює графік руху поїздів для зручності пасажирів, враховуючи побажання захисників України.

У Воронезькій області РФ сталась ДТП за участі військових: автобус з пораненими на війні окупантами врізався у вантажівку “Урал” з іншими солдатами. Є загиблі та поранені.

Протягом 13 та 14 грудня у Росії знищено винищувач Су-30 та пошкоджено три залізничні локомотиви.

На фронті загинув український актор театру і кіно Яків Ткаченко.