«На одного військового припадає 6-8 платників податків», – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський на пресконференції в Естонії

Президент Володимир Зеленський заявив, що українці, які працюють та сплачують податки у бюджет країни, також захищають державу.

На запитання журналістів, чи потрібно Естонії передавати українців призовного віку для мобілізації в Україні, президент відповів, що “є питання” до тих громадян мобілізаційного віку, які не на фронті, не сплачують податки в Україні та незаконно виїжджали за кордон.

“Є питання не щодо громадян України, які виїхали із самого початку війни. Виїжджали жінки, чоловіки різного віку. Ніхто не знав, що буде завтра. Усі рятувалися. Ми відкривали всі кордони у дружні сусідні держави, щоб люди не чавили одне одного на кордоні. Але ми відстояли 50% захопленої території на початку війни, відбили ворога. І два роки б’ються наші хлопці. І в цей час є люди, які поза законом перетинали кордон. Це питання до цих людей, чоловіків”, – прокоментував глава країни.

За його словами, громадяни мобілізаційного віку повинні допомагати Україні та бути в Україні.

“Я зараз не говорю, що хтось повинен бути на фронті, а хтось ні. Є закон. Є правило: на одного військового, якого оплачує Україна (з цим нам ніхто не допомагає), припадає 6-8 платників податків. Якщо ви в Україні, не на фронті, але працюєте і сплачуєте податки – ви так само бороните державу. Це дуже потрібно”, – наголосив Зеленський.

Водночас він додав, що громадяни мають або допомагати на фронті, або ж працювати та платити податки, бо інакше не буде грошей на військового: “А не буде військового – не буде кому захищати Україну”.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.