97% вибілених коралів загинули: Великий бар’єрний риф під загрозою

Джерело: IFLScience

Зміни клімату загрожують Великому кораловому рифу, який є домом для величезного різноманіття морського життя, включаючи понад 1500 видів риб і більше ніж 600 видів коралів.

Цього року Великий бар’єрний риф став жертвою масштабного знебарвлення через підвищення температури води. Науковці відзначають, що деякі його частини намагаються відновитися, але майбутнє рифу залишається невизначеним.

Знімки рифа Норт-Пойнт на острові Лізард свідчать, що після масового знебарвлення на початку 2024 року загинуло 97% знебарвлених коралів. Вчені побоюються за інші частини Великого бар’єрного рифу.

“Це перша кількісна оцінка смертності коралів від останнього масового знебарвлення. Ми не знаємо, скільки коралів загинуло поза цим рифом. Але ми знаємо, що, згідно з іншими дослідженнями, минулого літа майже третина Великого бар’єрного рифу зазнала “дуже високого” та “екстремального” рівня знебарвлення коралів”, – повідомили дослідники з Університету Маккуорі, Університету Джеймса Кука та Університету Гріффіт.

У березні 2024 року підтверджено п’яте за останні вісім років масове знебарвлення найбільшого у світі рифу. Дослідники вважають, що головна причина цього явища – підвищення температури океану, викликане зміною клімату. Проблема посилюється з кожним днем.

Корали та водорості мають взаємовигідні відносини: корали надають водоростям поверхню для фотосинтезу, а водорості постачають коралам цукри. Проте стрес, хвороби або забруднення можуть призводити до того, що корали викидають водорості і стають блідими і білими – процес, відомий як знебарвлення.

Втрата водоростей означає втрату основного джерела їжі для коралів. Це робить їх слабкими та схильними до хвороб. Попри все, знебарвлення не завжди призводить до смерті коралів, деякі з них можуть відновитися.

 

В Офісі Генерального прокурора розслідують можливі зловживання під час отримання прокурорами груп інвалідності. Згідно з попередніми результатами, загалом показник кількості осіб з інвалідністю в органах прокуратури не перевищує 10% по регіонам.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш прилетів до Казані на саміт БРІКС і спробував коровай. Його візит до Росії різко розкритикував заступник головного редактора Bild Пауль Ронцхаймер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 жовтня. З початку доби відбулося 132 бойових зіткнення.

23 жовтня Головний центр спеціального контролю зареєстрував землетрус в районі селища Ломачинці, Дністровського району, Чернівецької області магнітудою 3,1 на глибині трьох кілометрів.

На саміті БРІКС голова КНР Сі Цзіньпін відмовився від російського автопрому, віддавши перевагу китайському лімузину преміум-класу.