97% вибілених коралів загинули: Великий бар’єрний риф під загрозою

Джерело: IFLScience

Зміни клімату загрожують Великому кораловому рифу, який є домом для величезного різноманіття морського життя, включаючи понад 1500 видів риб і більше ніж 600 видів коралів.

Цього року Великий бар’єрний риф став жертвою масштабного знебарвлення через підвищення температури води. Науковці відзначають, що деякі його частини намагаються відновитися, але майбутнє рифу залишається невизначеним.

Знімки рифа Норт-Пойнт на острові Лізард свідчать, що після масового знебарвлення на початку 2024 року загинуло 97% знебарвлених коралів. Вчені побоюються за інші частини Великого бар’єрного рифу.

“Це перша кількісна оцінка смертності коралів від останнього масового знебарвлення. Ми не знаємо, скільки коралів загинуло поза цим рифом. Але ми знаємо, що, згідно з іншими дослідженнями, минулого літа майже третина Великого бар’єрного рифу зазнала “дуже високого” та “екстремального” рівня знебарвлення коралів”, – повідомили дослідники з Університету Маккуорі, Університету Джеймса Кука та Університету Гріффіт.

У березні 2024 року підтверджено п’яте за останні вісім років масове знебарвлення найбільшого у світі рифу. Дослідники вважають, що головна причина цього явища – підвищення температури океану, викликане зміною клімату. Проблема посилюється з кожним днем.

Корали та водорості мають взаємовигідні відносини: корали надають водоростям поверхню для фотосинтезу, а водорості постачають коралам цукри. Проте стрес, хвороби або забруднення можуть призводити до того, що корали викидають водорості і стають блідими і білими – процес, відомий як знебарвлення.

Втрата водоростей означає втрату основного джерела їжі для коралів. Це робить їх слабкими та схильними до хвороб. Попри все, знебарвлення не завжди призводить до смерті коралів, деякі з них можуть відновитися.

 

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.