Через глобальне потепління деякі рослини та тварини переміщаються далі від екватора – вчені

Джерело: Phys.org

За словами вчених із Саутгемптонського університету, глобальне потепління призводить до того, що деякі види рослин і тварин, що проживають в океані, змушені переміщуватися від екватора у бік полюсів.

Зокрема, так звана тропікалізація стосується широкого спектру морських мешканців, серед яких – корали, водорості, дерева, равлики, рептилії, ссавці та інші.

До прикладу, мангрові дерева все активніше ширяться на північ уздовж узбережжя Флориди. Ці дерева, як правило, чутливі до морозів, але тепер вони можуть виживати і у більш високих широтах.

Як зауважили фахівці, тропікалізація може вплинути на окрему популяцію, цілий вид і навіть цілі екосистеми.

Так, коли травоїдні риби віддаляються від екватора, вони поїдають багато водоростей, розташованих на новому місці. Це, своєю чергою, створює додатковий простір для коралів, які оселяються в цьому районі, сприяючи подальшій тропікалізації.

Окрім того, коли тропічні морські черепахи та дюгоні поширяться на південь уздовж західного узбережжя Австралії, очікується, що вони значно посилять тиск на і без того вразливі луки морської трави шляхом свого споживання.

Цікаво, що деякі тварини адаптують свою поведінку. Зокрема, зважаючи на віддалення від екватора вздовж південно-східної Австралії, тропічні даманські риби починають об’єднуватися в косяки з помірними видами, замість того, щоб триматися у звичних групах тропічних побратимів.

За словами експертів, широкомасштабне переміщення морських жителів вже впливає на глобальне рибальство: у таких регіонах, як західна частина Тихого океану, збільшується вилов тропічних видів.

Дочка Ілона Маска Вівіан Дженна Вілсон публічно спростувала кілька нещодавніх заяв мільярдера й розповіла про стосунки з батьком.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Стримінговий серівіс Amazon працює над приквелом серіалу “Хлопаки” під назвою “Vought Rising”. 

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.