NYT: українці звертаються до доул смерті за підтримкою, щоб справитись з горем

Джерело: The New York Times

Американське видання The New York Times розповіло, що українці, які втратили близьких та рідних внаслідок війни, інколи звертаються до доул смерті, які допомагають їм пережити горе.

Доула смерті – це особа, яка підтримує та скеровує людей, які страждають від горя або пережили смерть близьких. На відміну від психотерапевтів, доули смерті зазвичай не намагаються вирішити проблеми психічного здоров’я. Вони не пропонують медичної допомоги чи терапії, натомість їхня робота зосереджена на підтримці та співчутті.

Однією із таких доул смерті є Олександра Некіпелова. 

“Люди не знають, що сказати особі, яка втратила близьку людину. Вони не знають багато про смерть чи горе. Ця тема – табу. Роль доули смерті полягає в тому, щоб дати людині можливість поговорити про це”, – сказала Некіпелова.

Деякі люди також зверталися до доул смерті, щоб допомогли їм зрозуміти, як поводитися з родичами, які зазнали втрату.

Одна із клієнток доули, Валерія Терещенко, розповіла, що брат її чоловіка загинув у бою на фронті. Його тіло так і не вдалося знайти.

Терещенко зазначила, що її чоловік, військовий, важко пережив цю новину і почав вживати більше алкоголю та приймати заспокійливі. Слова співчуття не допомогли, тому вона звернулась до Некіпелової.

“Я бачила, що втрачаю чоловіка. Вона [доула смерті] змусила мене по-справжньому вислухати його”, – сказала вона.

Терещенко додала, що доули смерті допомагають “більше знати про смерть, про всі ці етапи прийняття: жалоба, заперечення, гнів, потім прийняття”.

Після початку повномасштабного вторгнення за підтримки міжнародних і місцевих організацій були запроваджені курси для підготовки доул смерті, хоча це залишається нерегульованою професією.

“Існує сильна потреба в розмовах про кінець життя та спільнотах підтримки під час війни”, – сказав Дуглас Сімпсон, виконавчий директор Міжнародної асоціації доул смерті (INELDA), яка базується в США і навчає кількох українських доул.

Алла Савченко, засновниця Death Foundation, яка також є доулою смерті, розповіла, що за останні два роки кількість її клієнтів зросла на 50 відсотків.

Вона зазначила, що запити надходять не лише від людей, які втратили близьку людину, а й від тих, “кому довелося переїхати в іншу країну, хто втратив роботу”.

У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”. 

Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.  

20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям. 

У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.  

Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.