Може вплинути на допомогу від ЄС: нардеп Юрчишин про ставлення партнерів до телемарафону «Єдині новини»

Джерело: Детектор Медіа

Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону “Єдині новини”, зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.  

Народний депутат Ярослав Юрчишин попереджає, що західні партнери можуть використати цю проблему як аргумент під час обговорення чергового пакета фінансової допомоги. За його словами, партнери можуть поставити ультиматум: розв’язати питання з телемарафоном або залишитися без грошей.  

“Влада продовжує сподіватися, що інвестиції у комерційні канали, які раніше вважали залежними від олігархів, забезпечать їй лояльну інформаційну політику на майбутніх виборах. Це наївно. Олігархи не зацікавлені у підтримці каналів у міжвиборчий період. Держава зараз бере на себе цю функцію, забезпечуючи виживання каналів, таких як “Інтер”, за рахунок платників податків”, — зазначив Юрчишин.  

Результати соціологічних досліджень також ставлять під сумнів доцільність телемарафону. Опитування Центру Разумкова та Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва, проведене на замовлення руху “Чесно”, показало, що лише 17% респондентів вважають телемарафон актуальним. Київський міжнародний інститут соціології повідомляє, що на початок 2024 року довіра до “Єдиних новин” зберігалася у третини опитаних.  

Моніторинг від “Детектора медіа” у жовтні виявив, що 90% інтерв’ю у межах телемарафону провели з представниками партії “Слуга народу”, Кабінету міністрів чи Офісу президента. Голосів опозиції, яку підтримує частина виборців, на телебаченні практично немає.  

Такі результати можуть підірвати довіру не лише всередині країни, але й на міжнародному рівні, що ускладнить співпрацю з західними партнерами.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.

Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР).  Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.

14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.

На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro опублікували інформацію про продаж трьох квартир, житлового та нежитлового будинків, а також земельної ділянки, що належала підозрюваному в держзраді екснардепу від забороненої партії ОПЗЖ” Віктору Медведчуку.

У Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи.