WP: Смерть домашнього улюбленця залишає спустошення. Як пережити руйнівну втрату

Джерело: The Washington Post

Втрата собаки чи кота може викликати особливо важкі емоції. У WP пояснили, що може допомогти впоратися з відчуттям емоційного спустошення.

Коли ви втрачаєте будь-кого, домашню тварину чи людину, з ким ви були дуже близькі, може здатися, що настає кінець світу, — каже професорка інформатики в Університеті Меріленда та дослідниця зв’язків між людиною та твариною Дженніфер Голбек. — Більшість людей вважають своїх домашніх тварин членами сім’ї.

Коли ми усиновлюємо домашніх тварин, то усвідомлюємо, що вступаємо у стосунки, які, швидше за все, закінчаться втратою. Та попри це, горе від втрати домашніх улюбленців все одно для більшості може бути дуже руйнівним. Дослідження показують, що горе після втрати домашнього вихованця можна порівняти хіба що з втратою людини, а в деяких випадках навіть складніше переживається. Часто цей біль посилюється почуттям провини і відчуттям того, що оточуючі не розуміють глибину твоїх страждань. Власне, це ще одна причина, чому власники домашніх тварин, дослідники та консультанти шукають способи втішити господарів у разі втрати та зберегти спогади про домашніх тварин.

…Моїм першим справжнім домашнім улюбленцем був темно-коричневий таббі, на ім’я Лорен із ghbnbcytyj. мордочкою та пухким хвостом. Я забрав її у штаті Меріленд, у вересні 2021 року, і коли ми дісталися до мого дому в округу Колумбія через 30 хвилин я вже був абсолютно закоханий…Безпосередність — і інтенсивність — того, що я відчував до неї, було дивовижним і незнайомим. Як і порожнеча, яка прийшла після її втрати лише через сім місяців.

Голбек пояснює, що порівняно з людськими стосунками ті, які ми формуємо з тваринами, є “чисто хорошими”. Тоді як близькі стосунки з іншими людьми, небезпечні; вони просять нас вивчити наші помилки та недоліки. Ми неправильно розуміємо один одного, завдаємо один одному болю, даємо та беремо. Що стосується тварин, то те, що вони нам дають (і те, що ми їм даємо), відрізняється простотою, яку неможливо відтворити. Це може ще більше ускладнити втрату улюбленця.

Для інших втрата домашньої тварини означає оплакувати постійну тінь комфорту, яка супроводжувала їх на різних етапах життя.

Втрата вихованця також може змусити відчувати себе особливо самотнім. Мало того, що дім стає буквально порожнім, інші особи (у яких немає домашніх тварин) можуть відчувати труднощі з проявом співчуття.

Професорка почала досліджувати втрату домашніх тварин під час навчання на магістерському курсі психології. Клас вивчав “безправне горе” або концепцію того, що деякі смерті не є суспільно узаконеними або публічно оплакуваними.

Голбек зауважує, що один зі способів узаконити своє горе — знайти людей, які сприймуть це серйозно — навіть якщо для цього потрібно вийти за межі вашого звичного кола спілкування. Попит на місця в групах підтримки тих, хто переживає втрату домашніх тварин зріс, особливо після пандемії.

Створення певного меморіалу чи ритуалу на честь вашого вихованця може допомогти пережити втрату, незалежно від того, чи це миска улюбленця чи його нашийник. Якщо вам боляче зіштовхуватися з постійними нагадуваннями про свого вихованця — і ви не можете змусити себе пакувати його речі самостійно — ви можете залучити друга чи члена сім’ї, щоб вони прибрали та пожертвували речі.

Ми беремо на себе особливі стосунки або особливу відповідальність, як люди, відповідальні за їхню безпеку, здоров’я та життя… щоб потім прийняти рішення про їхню смерть, це суперечить усьому, – каже Мішель Кросслі, доцентка коледжу Род-Айленда та віце-президентка Асоціації домашніх тварин.

Також радять написати листа своїй домашній тваринці, висловивши все, що їм потрібно знати. Потім напишіть відповідь з погляду домашнього улюбленця, зосередившись на щасливих спогадах. Гнітючі відчуття “що я міг зробити по-іншому” не розвіються відразу, однак, фахівці переконують, що прощення себе — це ключ до покращення.

Після того, як Лорен померла, я залишив її речі як були на кілька днів; її миска з їжею біля дверей моєї спальні, шприц, який я використовував, щоб насильно годувати її водою на моєму комоді, іграшки, розкидані по підлозі…Менш ніж через рік я зустрів Мауса, смугасте кошеня, якого я полюбив так само сильно, як Лорен — просто по-іншому. Я знаю, що втрата його буде такою ж руйнівною. Але, як каже Голбек: “В обмін на все життя, сповнене коханням і хорошими спогадами, ціною, яку ми платимо, є один найгірший день у нашому житті”.

Воно того варте…

  • У КМДА закликали не залишати домашніх улюбленців всередині автомобіля під час спеки. У салоні авто під палючим сонцем температура може зрости до +50°C та вище, що є смертельною небезпекою для “пухнастих”.
  • АТ “Укрзалізниця” поінформувала, що, вивчивши відгуки та досвід залізниць-партнерів, залучили експертів UAnimals, юристів, колег з Мінінфраструктури та вже подали на затвердження зміни стосовно до правил перевезення тварин.
  • З 367 біомедичних методів лікування, випробуваних на тваринах під час тисяч досліджень, напрочуд низька частка — лише 5% — врешті-решт отримала схвалення американського Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів (FDA), для використання на людях. Зоозахисники закликали змінити методи досліджень, аби унеможливити страждання лабораторних тварин.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.