Адміністрація Байдена працює над збільшенням поставок зброї Україні – CNN
Джерело: CNN
Адміністрація президента США Джо Байдена до завершення своєї каденції намагається збільшити постачання озброєння Україні.
За повідомлення одного з посадовців адміністрації, Білий дім вкладає ресурси, аби якнайшвидше передати Україні озброєння, про виділення якого було вже оголошено.
Це намагаються зробити до завершення каденції Байдена, щоб в України була міцна основа для підготовки до 2025 року.
“Пентагон здійснює історичну спробу перекинути велику кількість озброєння в Україну протягом наступних п’яти тижнів. З цього дня та до середини січня ми передамо Україні сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет, сотні одиниць бронетехніки та інші критично важливі можливості”, – додав посадовець.
Відповідає за постачання озброєння радник з нацбезпеки Джейк Салліван. У листопаді він передав Пентагону повідомлення Байдена, “прискорити” постачання бронетехніки, ракет, артилерії та багато іншого в Україну.
На цей час Пентагон здійснює постачання морем та повітрям, аби вкластися у терміни.
В адміністрації Байдена також впевнені, що встигнуть використати всі майже 7 мільярдів доларів, виділені на допомогу Україні.
Попри це, у Білому домі вважають, що найбільша проблема України зараз – не запаси озброєння, а особовий склад. За словами джерела, вимоги адміністрації Байдена посилити мобілізацію є частиною масштабного поштовху, аби Україна мала максимально вигідні позиції у війні у 2025 році.
“На цей час Україна не мобілізує та не навчає достатньо солдатів для укомплектування своїх передових позицій. США готові допомогти з навчанням нещодавно мобілізованих. Якщо Україна мобілізує додаткових солдатів та відправить їх на навчальні полігони за межами України, ми їх навчимо. Україна повинна ухвалити рішення про мобілізацію більшої кількості солдатів”,- додало джерело.
- Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
- Генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.
13 січня, в останній тиждень на посаді президента США Джо Байден виступив з промовою про свою зовнішньополітичну спадщину. Під час своєї промови Байден виокремив події в Україні, нагадавши главі РФ Володимиру Путіну, що попри цілі його повномасштабного вторгнення, він не зміг досягти бажаного.
Кабінет Міністрів спрямував з резервного фонду держбюджету додаткові 5 млрд грн на реалізацію програми “Зимова єПідтримка”, повідомив глава уряду Денис Шмигаль.
13 січня 2010 року Апеляційний суд Києва визнав Йосипа Сталіна та низку інших радянських керівників винними в організації Голодомору 1932–1933 років, що призвів до масової загибелі українців. У списку винних також фігурували В’ячеслав Молотов, Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар і Мендель Хатаєвич.
Українські військові здійснили високоточний авіаудар по командному пункту 2-ї загальновійськової армії Росії в тимчасово окупованій Новогродівці Донецької області.