Операція «Цитадель»: як ССО знищили обладнання РФ на нафтовій платформі у Чорному морі

Джерело: ССО ЗСУ

Під час успішної операції на одній з видобувних платформ у Чорному морі ССО ЗСУ знищили радіолокаційну станцію (РЛС) російських військових та обладнання, яке використовувала Росія для атак на південь України за допомогою дронів-камікадзе.

Одну з незаконно захоплених видобувних платформ росіяни використовували для підсилення роботи безпілотних літальних апаратів (БпЛА) іранського виробництва Mohajer-6. Вони встановили обладнання, що підвищує дальність і радіус його роботи, для збільшення ефективності розвідки та наступних ударів дронів-камікадзе “Shahed” по об’єктах критичної інфраструктури на півдні України.

Також на платформі противник встановив радіолокаційну станцію виявлення надводних об’єктів “Нева-Б”, яка дозволяла контролювати обстановку в північно-західній частині Чорного моря.

Спеціальна операція групи 73-го морського центру Спеціальних Операцій проводилася в зоні постійного патрулювання авіації та флоту Росії.

Вночі човни 73-го морського центру Спеціальних Операцій підійшли близько до видобувної платформи, де – після проведення спеціальних дій і зачистки – об’єкт було заміновано. Бойова група відійшла на безпечну відстань і здійснила підрив ворожої цілі, що призвело до захоплення важливого обладнання противника та знищення антени з радіолокаційною станцією.

Пресслужба ССО наголосила, що успішна спецоперація забезпечила безпечніше переміщення кораблів та обмежила можливості РФ в північно-західній частині Чорного моря.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.