Україна купуватиме озброєння напряму в оборонних підприємств Норвегії
Джерело: пресслужба Міноборони
Уряд Норвегії погодив закупівлю Україною озброєння напряму у підприємств норвезького ОПК вже з 2024 року.
Так, під час робочого візиту до Норвегії заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк зустрівся норвезькими урядовцями, парламентарями, представниками бізнесу та обговорив військове співробітництво між країнами.
Гаврилюк запевнив, що Україна дуже зацікавлена як у закупівлі зброї для своїх потреб у норвезьких підприємств ОПК, так і у створенні спільних виробництв окремих зразків ОВТ на українській території. Він додав, що норвезькі компанії виробляють високотехнологічну зброю, яка буде ефективною ще багато років.
Своєю чергою, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере зазначив, що війна РФ проти України стала найбільшим викликом політиці безпеки сучасності.
Українці борються за своє виживання та свободу. Їхня оборона – це також і наша боротьба. Це боротьба за демократичні цінності та європейську безпеку. Тому Норвегія й надалі підтримуватиме Україну, – наголосив він.
2 лютого уряд Норвегії презентував парламенту країни звіт та план подальшої багатомільярдної допомоги Україні у межах програми Нансена, яка охоплює як військову, так і гуманітарну сфери. Цей пакет допомоги – безпрецедентний, оскільки є найбільшим в історії Норвегії за обсягом допомоги країні, яка перебуває у стані війни.
Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам нагадав, що серед іншого, Норвегія уже передала Україні артилерійські засоби, бронетехніку, танки, обладнання для розмінування.
Разом із Великою Британією ми підтримуємо Україну у розбудові її берегової та морської оборони. Крім того, інструктори Збройних сил Норвегії здійснюють навчання українських військовослужбовців у Великій Британії, Німеччині та Литві.
Представник українського відомства зауважив, що довготривалі програми наших партнерів, які містять оборонні пакети та бюджетну підтримку, мають вирішальне значення для українського народу.
Довідка. У лютому 2023 року парламент Норвегії ухвалив рішення щодо підтримки України – програму Нансена. Її названо на честь лауреата Нобелівської премії миру Фрітьйофа Нансена – в пам’ять про його видатну гуманітарну діяльність в Україні сто років тому. Уряд Норвегії вирішив дозволити прямі продажі зброї та продукції оборонної промисловості країни Україні. Ця зміна політики набула чинності 1 січня 2024 року.
- 13 грудня 2023 року Норвегія оголосила про новий пакет допомоги Україні на 1,8 мільярда доларів.
- Норвегія приєдналась до цільового фонду підтримки реконструкції та економічного розвитку України під наглядом MIGA, виділивши на підтримку економіки 22 млн доларів.
- Уряд Норвегії передасть Україні додатково близько 18,5 мільйона доларів на розмінування. Кошти скерують на знешкодження мін та інших вибухових речовин в Україні.
- Уряд Норвегії оголосив про виділення 1 млрд крон (84 мільйони євро) норвезьким організаціям, які допомагають українцям. Гроші надійдуть у межах норвезької програми підтримки України Nansen.
- Міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам в середу, 3 січня, заявив, що Норвегія відправить два винищувачі F-16 до Данії, щоб сприяти навчанню українських пілотів.
Протягом трьох років широкомасштабної війни, українці щодня стають як свідками, так і постраждалими від насильства,…
У Волинській області волонтери громадської організації UA Resistance Foundation ініціювали акцію зі збору російських книг для їх перероблення на туалетний папір. Мешканців регіону закликають позбавлятися літератури російською мовою та передавати її на макулатуру.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) уряд розподілив 99,9% коштів, запланованих на рік, з резервного фонду держбюджету. Здебільшого вони йшли на безпеку та оборону. Однак, частина розподілених видатків не проведена вчасно.
Ціна арабіки в зернах піднялась на 3,1%, досягнувши найвищого рівня з 1977 року. Цього року вартість зросла майже на 70% через проблеми з глобальними поставками.
За три квартали 2024 року (з січня по вересень) видатки уряду склали 2,98 трлн грн. З них майже 65% витрачено на безпеку та оборону.