На Івано-Франківщині жителі подали заяву в поліцію через публікацію відео бійки

Джерело: hromadske з посиланням на поліцію Івано-Франківської області

Жителі села Космач Івано-Франківської області через опубліковане у соцмережах відео сутичок подали заяву до поліції про “приниження честі та гідності”.

Одну заяву подала місцева жителька, яка заявила, що Іванна Ванджурак наїхала їй машиною на ногу. Відомо, що Іванну Ванджурак зупинив натовп, шукаючи людей, пов’язаних із працівниками ТЦК.

Друга заява є колективною, і в ній люди скаржаться на Ванджурак, яка опублікувала відео сутичок у соцмережі. Це відео, за їх словами, принижує їхню честь та гідність.

Наразі поліція зареєструвала ці звернення та проводить перевірку.

Що трапилось?

У вівторок, 6 лютого, в селі Космач Івано-Франківської області трапився конфлікт, внаслідок якого постраждали троє осіб, зокрема дитина. Поліція з’ясовує обставини інциденту.

За даними правоохоронців, на лінію “102” надійшло повідомлення про конфлікт за участі місцевих мешканців в селі Космач. На місце негайно виїхали керівництво обласної, районної поліції та слідчо-оперативна група.

Поліціянти з’ясували, що жителі отримали неправдиву інформацію, яку розповсюдили у локальних групах у соціальній мережі. Близько сотні людей самовільно перекрили місцеву дорогу та не пропускали транспортні засоби. Між громадянами відбулись сутички, в яких постраждала неповнолітня та дві жінки. Їх доставили у місцеву лікарню.

“Правоохоронці провели з мешканцями роз’яснювальні бесіди та невдовзі люди розійшлись. Поліція очікує на результати експертиз від медиків, після чого буде вирішене питання щодо надання правової кваліфікації події”, – йдеться в дописі.

Як розповіла одна з постраждалих, Іванна Ванджурак, вона їхала у відділення “Нової пошти” в Космачі. З нею в машині перебувала шестирічна донька.

“Я відкрила вікно, і вони зразу почали наїжджати на мене зі словами: “Хто ти така? Куди ти їдеш? Чого ти приїхала до нас в село?” Я їм пояснила, що їду з дитиною на “Нову пошту”, і що я місцева із сусіднього села. Вони з наїздом сказали, щоб я показала свій телефон, чи я їх там не знімала. Я зразу взяла в руки телефон і одній жіночці все показала, вона побачила, що там нічого немає, і сказала: “Ну, нехай їде”, – зазначила вона.

Жінка повідомила, що коли вона поверталася назад, її знову зупинив розлючений натовп.

“Я дивлюся, як всі ці люди просто йдуть на мою машину. Я встигла замкнути двері, і відкрила вікно, і декілька осіб почали мене знову питати, хто я така, що я точно не місцева, бо вони мене не знають, і що я „наводчиця воєнкома“! Що я приїхала до них в село здавати їх і здавати їхніх чоловіків”, – поділилася потерпіла.

Далі, за словами Ванджурак, натовп почав бити машину, намагатися витягнути її через вікно, виривати жінці волосся. А одна із розлючених жінок “запхала биту у вікно і дала в голову дитині”, в той час як інша тримала Іванну за волосся.

Фото: Ванджурак

“Потім, один із чоловіків закричав: “Всі сюди, це не та машина, яка нам потрібна була, ми попутали!!!” В той момент приїхала інша машина, і натовп переключився на неї”, – мовиться в дописі.

Жінка стверджує, що їй діагностували струс мозку, а дитині – перебій носа.

Фото: Ванджурак

В Іраку працюють над ексгумацією останків близько 100 курдських жінок і дітей. Вважається, що їх вбили в 1980-х роках за часів правління Саддама Хусейна.

СБУ нейтралізувала агентурну мережу російського ГРУ, яка займалась організацією масової диверсії на залізниці.

Україна встановила контакт з новою владою Сирії. МЗС сподівається, що Сирія змінить політику щодо територіальної цілісності України й після цього вийде відновити дипломатичні відносини.

В окупованому Севастополі засудили українку Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у “державній зраді”.

Естонія почала військово-морське патрулювання для захисту підводного кабелю, яким постачається електроенергія з Фінляндії, після пошкодження іншого електрокабелю 25 грудня.