Петиція про присвоєння звання Героя загиблому бійцю та колись політв’язню Кремля Афанасьєву

Джерело: Ольга Афанасьєва/Facebook

Створена петиція з проханням надати звання Героя України загиблому на війні бійцю, активісту та колись політв’язню Кремля Геннадію Афанасьєву.

“Геннадій Афанасьєв був активістом громадського опору російської окупації Криму. У 2014 р. став політв’язнем Кремля, провівши у буцегарнях 767 днів. Попри знущання, тортури та психологічний тиск — вистояв”, – зазначено в петиції.

Після обміну у 2016 році, Афанасьєв став одним з лідерів руху за звільнення українських політичних бранців й на громадських засадах обіймав посаду спецпредставника МЗС України з питань звільнення полонених.

Фото: UNIAN

З першого дня повномасштабного вторгнення Геннадій Афанасьєв став добровольцем й захищав Україну у складі 130-го батальйону ТрО 241-ої бригади.

Фото: Геннадій Афанасьєв в Facebook

18 грудня 2022 року 32-річний Афанасьєв загинув на Луганщині під Білогорівкою. Посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

“Геннадій Афанасьєв — людина честі та мужності, воїн, який для багатьох став зразком міцності духу, перебував на війні із російською агресією з 2014 року. Він відважно дивився в обличчя ворога і зберіг стійкість до останнього. Сміливість, незламність та життєвий шлях Геннадія Афанасьєва заслуговує найвищої державної відзнаки — Герой України”, – йдеться в петиції.

Петицію про присвоєння звання Героя України полеглому захиснику Геннадію Афанасьєву можна за посиланням.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.