Експрем’єр Нідерландів і його дружина одночасно пішли з життя за допомогою евтаназії

Джерело: The Guardian
Колишній прем’єр-міністр Нідерландів Дріс ван Агт разом зі своєю дружиною Ежені Крекельберг пішли з життя за допомогою евтаназії. Обом було по 93 роки.
Як розповіли у виданні, подружжя було “дуже хворим”. Колишній прем’єр так і не оговтався повністю від крововиливу у мозок у 2019 році.
Ван Агт був на посаді прем’єр-міністра Нідерландів у період з 1977 рік по 1982 рік.
Зазначається, що смерть прем’єра та його дружини – частина тенденції, що зростає у Нідерландах до подвійної евтаназії.
Хоча досі евтаназія пар рідкісна, вперше вона була помічена під час огляду усіх випадків у 2020 році, коли 26 осіб зробили її одночасно зі своїми партнерами. Через рік ці цифри зросли до 32, а у 2022 році було зафіксовано 58 випадків подвійної евтаназії.
Інформагентство додає, що з 2002 року евтаназія у Нідерландах є законною у шести випадках, включаючи нестерпні страждання, відсутність шансів на полегшення та тривале незалежне бажання смерті.
- 82-річний президент Намібії Хаге Гейнгоб помер у столичній лікарні у неділю, 4 лютого.
В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.
За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.