В Індії через 8 місяців звільнили підозрюваного у шпигунстві голуба

Джерело: DW

В Індії поліція звільнила голуба після восьми місяців ув’язнення після зняття з нього звинувачення у шпигунстві на користь Китаю.

За даними видання, птаха спіймали на пристані Пір Пау в передмісті Мумбаї. На його нозі було прив’язано два кільця з “повідомленнями, написаними китайським письмом”.

Правоохоронці затримали голуба, а пізніше відправили його до притулку для тварин у Мумбаї.

Проти птаха була зареєстрована справа про шпигунство, але пізніше її було закрито після завершення розслідування.

Під час розслідування поліція встановила, що голуб був із Тайваню та взяв участь у перегонах.

Представник некомерційної організації People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) звернувся до поліції з проханням звільнити голуба.

Тоді птаха передали до Бомбейського товариства з запобігання жорстокому поводженню з тваринами, лікарі якого випустили голуба на волю.

Примітно, що це не перший випадок, коли поліція Індії підозрює птаха у шпигунстві. У 2020 році поліція Кашміру затримала підозрюваного у шпигунстві голуба, який перелітав мілітаризований кордон між Індією та Пакистаном. Пізніше птаха відпустили.

У 2016 році ще одного голуба взяли під варту після того, як у нього знайшли записку, у якій виявили погрози прем’єр-міністру Індії Нарендру Моді.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.