Прокуратура Польщі розслідуватиме справу за фактом висипання українського зерна

Джерело: farmer

Окружна прокуратура Хелма порушила справу за фактом висипання зерна з українських вантажівок перед переїздом у Дорогуську.

Про початок розслідування повідомила речниця окружної прокуратури в Любліні Агнешка Кепка.

“Розслідування розпочато за двома напрямками – знищення майна та порушення митної безпеки. У справі тривають процесуальні дії. Ми опитуємо свідків, забезпечуємо моніторинг і документування цих трьох транспортів”, – сказала речниця.

Розслідування веде окружна прокуратура м. Хелм. За вказані злочини передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.
Інцидент трапився 11 лютого близько 11.30 на державній дорозі № 12 до прикордонного переходу в Дорогуську, біля місця протесту фермерів.

За попередніми даними поліції, учасники акції зірвали митні пломби з трьох вантажівок, які їхали з України, внаслідок чого зерно частково висипалося на дорогу. За підрахунками, з кожної вантажівки висипалося близько тонни зерна.

В Україні засудили знищення українського зерна на польському кордоні та закликали притягнути винних до відповідальності. Також посол України в Польщі Василь Зварич звернувся до польської влади та поліції із закликом до рішучої реакції на цей інцидент.

Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.

Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.

Оперативно-тактичне угруповання “Харків” заперечило інформацію про те, що у Харківську область перекинули північнокорейських військових.

Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.

Росія регулярно атакує Україну балістичними ракетами, третина з яких – ракети з КНДР, які можуть працювати лише завдяки західним компонентам.