Як отримати одноразову грошову допомогу у разі інвалідності: роз’яснення від Міноборони
Джерело: Міноборони
У Міністерстві оборони детально пояснили, як українським військовослужбовцям отримати одноразову грошову допомогу у разі встановлення інвалідності.
На одноразову грошову допомогу (ОГД) мають право військовослужбовці, які зазнали поранення, травми, контузії, каліцтва або захворювання, та мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), якою встановлено інвалідність, або відсоток втрати працездатності.
Право на допомогу можна реалізувати не пізніше ніж через 3 роки після отримання довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності.
Тим, хто служить, потрібно подати відповідний рапорт до командира військової частини. Після цього військова частина приймає документи та засвідчує їх копії, видає висновок щодо можливості призначення ОГД, а потім надсилає до департаменту соціального забезпечення Міноборони.
Комісія Міноборони ухвалює рішення про призначення ОГД та доводить його військовій частині. Своєю чергою, військова частина доводить до військовослужбовця рішення комісії та здійснює виплату ОГД після отримання коштів від Міноборони.
Тим, хто звільнився зі ЗСУ, потрібно звернутися до ТЦК та СП, де військовослужбовець перебуває на обліку. ТЦК та СП приймає документи та засвідчує їх копії і складає висновок щодо можливості призначення ОГД, який надсилається до департаменту соціального забезпечення Міноборони.
Комісія Міноборони ухвалює рішення про призначення ОГД та доводить його ОТЦК та СП. Своєю чергою, ОТЦК та СП доводить до військовослужбовця рішення комісії та здійснює виплату після отримання коштів від Міноборони.
Законодавством встановлюється чіткий перелік документів, які потрібно подати. Так, за місцем подання документів заповнюється заява встановленого зразка та дозвіл на обробку персональних даних.
Також потрібно підготувати копії:
- паспорта;
- ідентифікаційного номера;
- номера банківського рахунку;
- довідки про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва), виданої командиром військової частини (у разі отримання поранення, травми, контузії, каліцтва);
- постанови військово-лікарської комісії (ВЛК) про причинний зв’язок поранення (травми, контузії, каліцтва або захворювання);
- довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності;
- витягу з наказу командира військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням.
Для тих, хто звільнився зі ЗСУ, додатково подається витяг з наказу військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням.
- У Міністерстві оборони детально пояснили, як українським військовослужбовцям пройти військово-лікарську комісію у поліклініках військових госпіталів.
- Міністерство оборони України спростило проходження військово-лікарської комісії для військових. Відтепер їм не потрібно носити пакет документів – їх можна надіслати в електронному форматі.
- Електронна черга на військово-лікарську комісію вже доступна у військових поліклініках для всіх українських військовослужбовців.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.