З України намагалися незаконно вивезти поштою рештки істот, яким 400 млн років

Джерело: Державна митна служба України у Telegram

Митники в Києві виявили спробу незаконного вивезення з України за кордон поштою цінних скам’янілостей, серед яких були рештки давніх істот віком близько 400 мільйонів років.

Експерти-палеонтологи визнали, що ці фосилії мають велику культурну і наукову цінність та є унікальною геологічною спадщиною.

Під час митного огляду міжнародного поштового відправлення із Тернополя до Тайваню, митники помітили скам’янілості з характерними зовнішніми рисами давніх істот. Припущено, що така знахідка може бути дуже стародавньою.

Скам’янілості були негайно направлені для експертизи до Національного науково-природничого музею НАН України.

Фото: Державна митна служба України

За висновками експертів, ці фосилії складалися з плиток червоного пісковику раннього девонського періоду, а також містили панцир “риб” Protopteraspis двох видів, а ще – слабко зцементований вапняк із крабом Daira speciose та черепашкою червоного молюска Halyotis sp.

За встановленими у музеї даними, знахідки є оригінальними фосиліями з басейну річки Дністер на Поділлі. Вік трьох із них оцінюється приблизно у 400 мільйонів років, а решток краба та молюска – у 10-20 мільйонів років.

Київська митниця склала протокол про порушення митних правил згідно зі статтею 473 Митного кодексу України стосовно громадянина, який намагався вивезти ексклюзивні палеонтологічні зразки за кордон. Фосилії  вилучено.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.