Молдова не оснащена радарами для виявлення «Шахедів» — прем’єр

Джерело: NewsMaker

Радар, який Молдова отримала від Франції наприкінці минулого року, не може виявити безпілотники Shahed, уламки якого знайшли нещодавно на півдні країни, повідомив прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан на пресконференції. Речан зазначив, що для виявлення різних типів ракет і безпілотників, які літають на різних висотах, потрібно “кілька мільярдів євро”, але таких коштів у країни немає.

Головною метою уряду Молдови у сфері оборони є покращення можливостей виявлення всіх дронів і ракет, незалежно від висоти їхнього польоту, що дозволить розвинути потенціал протиповітряної оборони.

Речан зазначив, що радар, отриманий від Франції, дозволяє виявити лише певну категорію ракет і безпілотників, які літають на висоті від 2 тисяч метрів і вище.

Прем’єр-міністр наголосив, що спочатку потрібно розвивати можливості виявлення, а потім будувати протиповітряну оборону, починаючи зі стратегічних інфраструктурних об’єктів.

“Ми розпочали з першого етапу, наскільки можемо собі дозволити, за допомогою західних партнерів. Наша мета – забезпечити систему, яка повністю покриває потреби своєчасного виявлення цих ракет, безпілотників тощо. Щоб на першому етапі ми могли вчасно попередити громадян про небезпеку, їхньої евакуації. На наступному етапі ми інвестуємо гроші у створення потенціалу, що дозволяє збивати ці ракети чи дрони”, – сказав він.

Мета уряду Молдови полягає у тому, щоб до 2030 року повітряний простір країни був повністю захищений.

У грудні минулого року Молдова придбала у французького підприємства THALES систему спостереження за повітряним простором.

11 лютого було виявлено уламки безпілотного літального апарата типу Shahed на території Молдови.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.