Грецький парламент схвалив легалізацію одностатевих шлюбів

Джерело: Euronews

Парламент Греції підтримав законопроєкт про легалізацію одностатевих цивільних шлюбів, попри опір церкви. Таким чином, Греція стала першою православною країною, яка підтримала такий крок.

Опитування показали, що більшість громадян Греції підтримують законопроєкт про одностатеві цивільні шлюби, який розробили правоцентристський уряд і підтримали чотири центристські та ліві партії.

“Сьогодні день радості, тому що із завтрашнього дня ще один бар’єр між нами буде усунено, щоб створити міст співіснування у вільній державі з вільними громадянами”, — сказав прем’єр-міністр Греції Кіріакоса Міцотакіса.

У день голосування, 15 лютого, під парламентом Греції зібрались прихильники та противники законопроєкті. Перші тримали у руках веселкові плакати, а другі – ікони.

Законопроєкт надає повні батьківські права одруженим одностатевим партнерам, які мають дітей. Водночас він забороняє гей-парам стати батьками за допомогою сурогатного материнства.

Перед голосуванням правлячий Священний Архієрейський Синод надіслав листи всім законодавцям, де описав свої заперечення щодо законопроєкту. Подібні циркуляри були зачитані у всіх православних храмах під час недільної служби. Релігійні групи влаштовували публічні протести проти цієї пропозиції.

Церква вважає одностатеві шлюби загрозою для традиційної сімейної моделі.

Підтримку цього погляду висловили інші православні країни, зокрема Вселенський Патріархат, який розташований у Стамбулі, Туреччина.

Країни з православною більшістю розташовані у Східній та Південній Європі, де суспільне визнання прав ЛГБТ викликало більше занепокоєнь, аніж у Західній Європі.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.