Через переселення слонів до заповідної зони Малаві загинуло семеро осіб
Джерело: The Guardian
У Малаві після того, як організації з захисту дикої природи розпочали програму переселення слонів до заповідника, загинуло семеро осіб.
У липні 2022 року з національного парку Лівонде на півдні Малаві до природоохоронної зони країни – Касунгу – переселили 263 слонів у межах тристоронньої операції між службою національного парку Малаві та двома неурядовими організаціями: Міжнародним фондом захисту тварин (Ifaw) та Африканськими парками.
Утім, вже за кілька днів після переселення слони вбили двох осіб. У вересні 2022 року загинула ще одна людина. Місцеві громади поскаржились, що слони нападають на посіви жителів.
Тоді ж лідер громади звинуватив захисників дикої природи у тому, що вони більше піклуються про тварин, аніж про людей. За його словами, організації не завершили будівництво паркану навколо заповідника, який мав захищати людей від тварин, тоді як у парку Лівонде були всі необхідні умови.
Своєю чергою, організації заперечили, що остаточне завершення будівництва паркану було умовою переселення слонів.
У 2023 році через напади слонів загинуло ще 4 осіб, оскільки паркан й сдосі не добудували.
Зокрема у червні 2023 року загинула 31-річна жінка, а її дворічна донька зазнала поранень через напад слона, який кинувся на людей за межами парку.
У серпні 2023 року внаслідок нападу слона – також за межами парку – загинув чоловік. У вересні через напади слонів загинуло ще двоє чоловіків. Місцеві джерела повідомляють і про 5-ту смерть, проте поки що її не підтверджено. В Ifaw наголосили, що знають лише про сім смертей після переселення слонів.
У своїй заяві фонд Ifaw заявив, що глибоко засмучений кожною смертю або травмою, спричиненою слонами, які заблукали з Касунгу. В організації додали, що тісно співпрацюють з урядами Малаві та Замбії для координації конфлікту між людьми та дикою природою, а також надають підтримку громаді. Зазначається, що 91 км огорожі біля парку завершено, а ще 40 км буде завершено у 2024 році.
Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.
У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.