Повномасштабна російсько-українська війна: у МКЧХ заявили про 23 тисячі зниклих безвісти

Джерело: пресслужба МКЧХ

Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомив, що внаслідок повномасштабного вторгнення росіян, станом на сьогодні зниклими безвісти в Україні вважаються 23 тисячі осіб.

Міжнародний комітет Червоного Хреста працює, аби з’ясувати долю 23 тисяч людей, сім’ї котрих не мають звісток від них – або тому, що вони потрапили в полон чи були вбиті, або тому, що зв’язок із ними втрачено після того, як вони залишили свій дім, – зазначили у повідомленні.

Зауважується, що до кінця січня 2024 року, у співпраці з національними товариствами Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Україні, РФ та інших країнах, МКЧХ допоміг 8 000 родин отримати інформацію про долю чи місцезнаходження їхніх зниклих безвісти близьких.

У МКЧХ додали, що протягом минулих двох років організація отримала понад 115 тисяч звернень – телефоном, через онлайн-форми, листами чи особисто – від сімей у РФ та Україні, які розшукують своїх зниклих безвісти родичів.

Ми допомогли тисячам розлучених родичів зв’язатися з їхніми близькими чи дізнатися більше про їхню долю, але безліч людей ще не отримали жодних звісток. Щодня ми працюємо задля того, щоб допомогти ще більшій кількості родин, — заявив голова Бюро Центрального агентства розшуку (БЦАР) МКЧХ Душан Вуджасанін.

Зауважимо, що від 24 лютого 2022 року до Нацполіції надійшла 51 тисяча повідомлень про зникнення безвісти українців. За кожним із цих випадків розпочато кримінальне розслідування, розповів Максим Цуцкірідзе, перший заступник голови Національної поліції.

Довідка. БЦАР заснували в березні 2022 року. Воно співпрацює зі сторонами конфлікту для запобігання зникненням людей та для підтримки родин, які шукають своїх родичів по обидва боки від лінії фронту.

Згідно з Женевськими конвенціями як російські, так і українські органи влади заснували національні інформаційні бюро (НІБ), задачею яких є збір, централізація та передача інформації щодо захищених осіб (зокрема військовополонених та інтернованих цивільних осіб), які перебувають під їхнім контролем.

БЦАР діє як нейтральний посередник між Росією та Україною. Воно збирає, централізує, забезпечує захист та передає таку інформацію від однієї сторони іншій. Женевські конвенції передбачають, що сторони повинні повідомляти МКЧХ про всіх захищених людей, які перебувають під їхнім контролем, що значно зменшує ймовірність їх зникнення.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.