Повномасштабна російсько-українська війна: у МКЧХ заявили про 23 тисячі зниклих безвісти

Джерело: пресслужба МКЧХ

Міжнародний комітет Червоного Хреста повідомив, що внаслідок повномасштабного вторгнення росіян, станом на сьогодні зниклими безвісти в Україні вважаються 23 тисячі осіб.

Міжнародний комітет Червоного Хреста працює, аби з’ясувати долю 23 тисяч людей, сім’ї котрих не мають звісток від них – або тому, що вони потрапили в полон чи були вбиті, або тому, що зв’язок із ними втрачено після того, як вони залишили свій дім, – зазначили у повідомленні.

Зауважується, що до кінця січня 2024 року, у співпраці з національними товариствами Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Україні, РФ та інших країнах, МКЧХ допоміг 8 000 родин отримати інформацію про долю чи місцезнаходження їхніх зниклих безвісти близьких.

У МКЧХ додали, що протягом минулих двох років організація отримала понад 115 тисяч звернень – телефоном, через онлайн-форми, листами чи особисто – від сімей у РФ та Україні, які розшукують своїх зниклих безвісти родичів.

Ми допомогли тисячам розлучених родичів зв’язатися з їхніми близькими чи дізнатися більше про їхню долю, але безліч людей ще не отримали жодних звісток. Щодня ми працюємо задля того, щоб допомогти ще більшій кількості родин, — заявив голова Бюро Центрального агентства розшуку (БЦАР) МКЧХ Душан Вуджасанін.

Зауважимо, що від 24 лютого 2022 року до Нацполіції надійшла 51 тисяча повідомлень про зникнення безвісти українців. За кожним із цих випадків розпочато кримінальне розслідування, розповів Максим Цуцкірідзе, перший заступник голови Національної поліції.

Довідка. БЦАР заснували в березні 2022 року. Воно співпрацює зі сторонами конфлікту для запобігання зникненням людей та для підтримки родин, які шукають своїх родичів по обидва боки від лінії фронту.

Згідно з Женевськими конвенціями як російські, так і українські органи влади заснували національні інформаційні бюро (НІБ), задачею яких є збір, централізація та передача інформації щодо захищених осіб (зокрема військовополонених та інтернованих цивільних осіб), які перебувають під їхнім контролем.

БЦАР діє як нейтральний посередник між Росією та Україною. Воно збирає, централізує, забезпечує захист та передає таку інформацію від однієї сторони іншій. Женевські конвенції передбачають, що сторони повинні повідомляти МКЧХ про всіх захищених людей, які перебувають під їхнім контролем, що значно зменшує ймовірність їх зникнення.

Президент Аргентини Хав’єр Мілеї став громадянином Італії. Під час візиту до Рима статус йому офіційно надала прем’єр-міністерка Італії Джорджі Мелоні.

Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

Вифлеємський вогонь доставили до Києва 15 грудня. Церемонія передачі вогню відбулась в укритті через повітряну тривогу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 214 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Сіверському, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках.

Народний депутат Юрій Бойко обурився, що в Україні “зносять пам’ятники, забороняють говорити російською і ходити до церкви”, просуваючи прокремлівські наративи.