Україна та Данія розробили перелік критично важливих технологій для енергосектору

Джерело: Міненерго

У межах українсько-данського енергетичного партнерства розроблено Каталог критично важливих технологій для енергетичного сектору України.

Це перелік технологічних рішень, які можуть бути швидко реалізовані в Україні для підтримки розподіленої генерації та підвищення безпеки постачання електроенергії.

Першу версію документа міністри енергетики України і Данії – Герман Галущенко та Ларс Огорд обговорили у листопаді минулого року під час перемовин у Варшаві.

Допрацьований документ презентовано в межах заходу «Критично важливі технології для енергетичного сектору України», до якого керівники міністерств долучилися в режимі онлайн.

Як зазначив Герман Галущенко, масовані російські атаки на українську енергетичну інфраструктуру показали необхідність децентралізації генерації та нарощування потужностей розподіленої генерації. Тому у Каталозі презентовано окремі технологічні рішення розподіленої генерації, які є найбільш актуальними для потреб України.

“Цього року ми відзначаємо 10 років українсько-данського енергетичного партнерства. Данія стала першим донором Фонду енергетичної підтримки України і зробила перший внесок, який допоміг нам розпочати закупівлі необхідного устаткування для енергосектору ще навіть до початку масованих атак на енергосистему. Наша співпраця реалізується в конкретних діях, і цей Каталог – дуже хороший приклад співпраці між Україною і Данією. Він важливий для імплементації рішень, які допоможуть зробити більш стійкою і надійною нашу енергосистему”, – підкреслив очільник Міненерго.

Ларс Огорд, своєю чергою, наголосив, що Данія захоплюється мужністю українського народу, який щоденно боронить свою країну. Він підкреслив важливість захисту і оборони, зокрема й об’єктів енергетики, які забезпечують життєдіяльність цивільного населення і економіки в цілому.

“Під час опалювального сезону посилення безпеки постачання має вирішальне значення, і цей Каталог відповідає саме цим цілям. Сподіваюся, що каталог стане корисним для українського народу і допоможе іншим країнам надавати допомогу Україні більш ефективно”, – зауважив Ларс Огорд.

Каталог містить у собі 20 технологічних рішень, які можуть бути впроваджені в Україні для підтримки розподіленої генерації. Відповідні рішення представлені у таких групах, як газові турбіни, сонячні панелі з накопичувачами, вітрова генерація, мережеві системи накопичення енергії, біогазова генерація,  когенераційні установки на біомасі.

Використовуючи цей документ, представники місцевих влад, розробники проєктів, енергетичні компанії, міжнародні партнери та донори зможуть визначати пріоритети у виборі відповідних технологій виробництва електроенергії та залучати інвестиції і донорську допомогу для відновлення та розвитку енергосистеми України.

Каталог буде постійно оновлюватися, доповнюватися та розширюватися залежно від ситуації та конкретних потреб України.

Оскароносний Джаред Лето, відомий за фільмами “Дім Ґуччі” та “Далласький клуб покупців”, перевтілиться в головного антагоніста Скелетора у майбутньому художньому фільмі “Володарі Всесвіту”. Картина стане живою екранізацією популярної франшизи 1980-х років, яку створює Amazon MGM. Скелетор, культовий черепоподібний лиходій, стане головним ворогом Хі-Мена, роль якого виконає Ніколас Ґалітцайн.

Під час поїздки на Сумщину п’ятий Президент України Петро Порошенко передав підрозділам Збройних сил експериментальну партію термостійкого шоколаду, спеціально розробленого для військових працівниками корпорації “Рошен”. Шоколад зберігає свої властивості за будь-яких температурних умов.

Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що російські окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні. 

Генеральний штаб ЗСУ заперечив інформацію британського видання The Guardian про нібито переведення військових ППО на фронт як стрільців.

Сьогодні вранці, 21 грудня, безпілотники атакували російське місто Казань. Повідомляється про вісім прильотів, з них один – на промислове підприємство, один – над річкою, шість – на житловий масив.