Україна та Данія розробили перелік критично важливих технологій для енергосектору

Джерело: Міненерго

У межах українсько-данського енергетичного партнерства розроблено Каталог критично важливих технологій для енергетичного сектору України.

Це перелік технологічних рішень, які можуть бути швидко реалізовані в Україні для підтримки розподіленої генерації та підвищення безпеки постачання електроенергії.

Першу версію документа міністри енергетики України і Данії – Герман Галущенко та Ларс Огорд обговорили у листопаді минулого року під час перемовин у Варшаві.

Допрацьований документ презентовано в межах заходу «Критично важливі технології для енергетичного сектору України», до якого керівники міністерств долучилися в режимі онлайн.

Як зазначив Герман Галущенко, масовані російські атаки на українську енергетичну інфраструктуру показали необхідність децентралізації генерації та нарощування потужностей розподіленої генерації. Тому у Каталозі презентовано окремі технологічні рішення розподіленої генерації, які є найбільш актуальними для потреб України.

“Цього року ми відзначаємо 10 років українсько-данського енергетичного партнерства. Данія стала першим донором Фонду енергетичної підтримки України і зробила перший внесок, який допоміг нам розпочати закупівлі необхідного устаткування для енергосектору ще навіть до початку масованих атак на енергосистему. Наша співпраця реалізується в конкретних діях, і цей Каталог – дуже хороший приклад співпраці між Україною і Данією. Він важливий для імплементації рішень, які допоможуть зробити більш стійкою і надійною нашу енергосистему”, – підкреслив очільник Міненерго.

Ларс Огорд, своєю чергою, наголосив, що Данія захоплюється мужністю українського народу, який щоденно боронить свою країну. Він підкреслив важливість захисту і оборони, зокрема й об’єктів енергетики, які забезпечують життєдіяльність цивільного населення і економіки в цілому.

“Під час опалювального сезону посилення безпеки постачання має вирішальне значення, і цей Каталог відповідає саме цим цілям. Сподіваюся, що каталог стане корисним для українського народу і допоможе іншим країнам надавати допомогу Україні більш ефективно”, – зауважив Ларс Огорд.

Каталог містить у собі 20 технологічних рішень, які можуть бути впроваджені в Україні для підтримки розподіленої генерації. Відповідні рішення представлені у таких групах, як газові турбіни, сонячні панелі з накопичувачами, вітрова генерація, мережеві системи накопичення енергії, біогазова генерація,  когенераційні установки на біомасі.

Використовуючи цей документ, представники місцевих влад, розробники проєктів, енергетичні компанії, міжнародні партнери та донори зможуть визначати пріоритети у виборі відповідних технологій виробництва електроенергії та залучати інвестиції і донорську допомогу для відновлення та розвитку енергосистеми України.

Каталог буде постійно оновлюватися, доповнюватися та розширюватися залежно від ситуації та конкретних потреб України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.