Невизнане Придністров’я, ймовірно, проситиметься до складу РФ – опозиціонер

Джерело: Moldova Liberă

28 лютого у Тирасполі ПМР призначили так званий “з’їзд депутатів усіх рівнів”, поінформував придністровський опозиціонер Геннадій Чорба. Він висловив побоювання, що на цих зборах “мають озвучити прохання “від імені громадян, які проживають на лівому березі Дністра” прийняти Придністров’я до складу Росії”.

Додається, що вже 29 лютого про це “прохання” нібито має оголосити глава РФ Володимир Путін у своєму зверненні до федеральних зборів, які у прискореному порядку мають намір ухвалити рішення.

Чорба висловив переконання, що команда провести цей з’їзд прийшла з Москви.

Придністровський опозиціонер припускає, що проведення так званого “з’їзду” стане в один ряд із нещодавно організованим у Тирасполі мітингом протесту проти “економічного тиску Молдови”.

Політик також припустив, що саме з цим пов’язана нещодавня заява глави МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що “Москва не залишить своїх громадян, які мешкають у Придністров’ї, у біді”.

Чорба закликав так званих придністровських депутатів усіх рівнів не допустити прийняття такого звернення, яке неминуче дасть Путіну “юридичне право завдання удару по території Молдови, включаючи Придністров’я, за будь-якої причини”.

Також він звернувся до президентки Молдови Майї Санду з докором у “бездіяльності та нечіткості позиції” щодо проблеми Придністровського регіону.

Пані президент Санду, ваше оточення всіляко вас лякало тим, що Росія завдасть удару по території Молдови. Ви не врахували одного — психологія нинішнього керівництва Росії дуже схожа на психологію Гітлера, кінця 30-х років ХХ століття. Спроби утихомирити таких, як Путін, призводять тільки до одного — зростаючого апетиту агресора. Живіть і далі у своєму, вигаданому вами світі, де радники вас лякають, а ви думаєте, що всі проблеми розсмоктуються, якщо їх не чіпати руками, — наголосив політик.

Чорба закликав владу в Кишиневі та Києві реагувати на таку подію.

Своєю чергою, Управління з реінтеграції уряду Молдови заявило, що уважно стежить за ситуацією у придністровському регіоні, перебуваючи у постійному контакті з місією ОБСЄ та іншими міжнародними партнерами.

Нещодавно лідер проросійського сепаратистського Придністров’я закликав оборонні та розвідувальні установи підтримувати “високий рівень військової готовності” та проводити з цією метою регулярні навчання.

Невизнане Придністров’я відкололося від Молдови перед розпадом СРСР у 1991 році та вело коротку війну проти нової незалежної держави, однієї з найбідніших країн Європи, що географічно розташовується між Україною та Румунією. Понад три десятиліття клаптик землі залишався на східній околиці Молдови без потрясінь – 2000 російських так званих “миротворців” досі залишаються у регіоні.

Зауважимо, проєвропейська президентка Молдови Майя Санду засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну та стверджувала, що Москва планувала її усунути з посади.

Своєю чергою Придністров’я заявило про “змову України з метою вбивства лідерів ПМР” і звинуватило Молдову в підготовці українських бійців.

Раніше начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попередив про війну з Росією. Наголосивши, що цілями Кремля можуть стати країни Балтії та Молдова.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.