У невизнаному Придністров’ї заявили про стрілянину на кордоні з Україною. ДПСУ спростувала

Джерело: Андрій Демченко у коментарі “Суспільному”

Так зване міністерство державної безпеки невизнаного Придністров’я 10 січня повідомило про нібито стріляну на кордоні з Україною. Натомість Державна прикордонна служба України назвала повідомлення “провокативним”.

Зокрема у тексті заяви відомства так званої ПМР вказано про інцидент, що нібито трапився 7 січня.

Поблизу придністровсько-українського кордону стався інцидент із застосуванням вогнепальної зброї, після завершення якого двоє придністровських громадян було переміщено на територію України. Наразі з’ясовуються обставини того, що сталося.

Джерело: mgb.gospmr

Своєю чергою, речник Держприкордонслужби Андрій Демченко наголосив, що наразі прикордонникам невідомо про стрілянину на кордоні з Молдовою в районі невизнаного Придністров’я. Він додав, що скоріше за все, інформація має “провокативний характер”.

Заява, так званої Придністровсько-Молдавської Республіки скоріше несе провокативний характер, з метою звинуватити в чомусь Україну, до того ж ми розуміємо, що цей анклав має проросійську направленість, — пояснив Демченко.

Зауважимо, начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попередив про війну з Росією. Наголосивши, що цілями Кремля можуть стати країни Балтії та Молдова.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.