ЮНІСЕФ: За два роки війни діти з прифронтових територій провели майже 7 місяців в укриттях
Джерело: ЮНІСЕФ
Згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в Україні діти, які проживають на прифронтових територіях, протягом останніх двох років війни були змушені провести від 3 до 5 тисяч годин, або 4 – 7 місяців, у підвалах чи на станціях метро під час повітряних тривог.
У фонді зазначили, що від початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року повітряна тривога оголошувалася близько 3500 разів у Запорізькій та Харківській областях і майже 6200 разів у Донецькій області.
“Через постійні обстріли діти в Україні майже не мають можливості оговтатися від страждань і травм, пов’язаних із війною, а кожна сирена, кожен звук вибухів приносять ще більше переживань. Освіта дає дітям відчуття надії та стабільності, але мільйони українських школярів мають проблеми з доступом до неї або ж не мають можливості навчатися взагалі”, – наголосила виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.
За її словами, особливо важким є зимовий період, оскільки тисячі українських дітей змушені ховатися в холодних і сирих підвалах, бо через обстріли їх житла залишилися без опалення, водо- та електропостачання.
“Війна в Україні зруйнувала малечі дитинство. Вона завдала шкоди психічному здоров’ю дітей та їхній здатності до навчання. Діти пережили два роки жорстокості та ізоляції, вони розлучені з сім’ями, переживають втрату близьких і вимушений переїзд, мають проблеми з доступом до освіти та послуг охорони здоров’я. Вони потребують припинення цих жахіть”, – прокоментувала Рассел.
Як розповіли в ЮНІСЕФ, від психологічних наслідків війни в Україні потерпають щонайменше половина дітей віком 13–15 років, які мають проблеми зі сном, а кожен п’ятий зазнає нав’язливих думок і спогадів, які є типовими симптомами посттравматичного стресового розладу.
Три чверті нещодавно опитаних фондом дітей і молодих людей віком від 14 до 34 років повідомили про потребу в емоційній або психологічній підтримці, проте менше третини з них звернулися по допомогу.
В організації б’ють на сполох: 40% дітей по всій Україні відчувають труднощі з доступом до освіти через брак відповідних умов, а в прифронтових районах половина дітей шкільного віку взагалі не має доступу до освіти.
“Діти (за час війни – ред.) фактично втратили два роки читання та рік математики”, – підрахували фахівці.
- У вівторок, 29 серпня, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) заявив, що постійні російські атаки на школи в Україні призводять до того, що лише близько третини дітей шкільного віку повністю відвідують заняття, і багато хто відстає від шкільної програми.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.
Оскільки президент США Дональд Трамп та багато інших світових лідерів стурбовані війною РФ проти України, деякі європейці дедалі більше непокояться тим, що російська армія робить набагато на інших ділянках свого кордону з Європою.
Мережею поширилося відео, на якому російська співачка Валерія співає пісню про батьківщину на тлі розбомбленого міста. У зв’язку з цим Міністерство культури звернеться до СБУ.