Боррель запропонує країнам ЄС створити для України фонд з розробки дронів та ШІ

Джерело: El Diario

Верховний представник Європейського союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель виступить із пропозицією для країн-членів створити фонд допомоги для України, який буде націлено на розробку дронів і штучного інтелекту.

Він зауважив, що вирішальну роль у цій війні відіграють системи зв’язку та наведення.

Боррель підкреслив, що невеликі безпілотники, дальність польоту яких становить 20 кілометрів, можуть стати ключовим елементом в арсеналі України, оскільки вони дешеві у виготовленні і можуть бути ефективними для знищення танків та іншої важкої техніки противника.

Він зазначив, що тепер завдяки дронам ситуація на передовій стала більш прозорою, а тактика ведення бойових дій змінюється: танки використовуються як стаціонарна артилерія, що робить їх більш уразливими перед атаками дронів.

Боррель закликав до розвитку нових стратегій ведення війни, які базуються на використанні сучасних технологій, таких як штучний інтелект і блокування систем зв’язку противника, щоб протистояти загрозам, що виникають від масованих атак дронів.

Ми повинні нести класичні боєприпаси і підтримувати їх у сучасних аспектах ведення війни, таких як штучний інтелект. Потрібно розвивати технології, засновані на іншому типі ведення війни. І вони це роблять, поки що з великою майстерністю, але їм потрібно більше, – наголосив він.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.