У Києві викрили оборудку з викрадання військового одягу з частини та його продажу

Джерело: Державне бюро розслідувань
У Києві працівники ДБР спільно зі співробітниками СБУ викрили масштабну оборудку з викрадання військового одягу з частини та продажу його за демпінговими цінами.
Відтак, правоохоронці заблокували злочинну схему привласнення та продажу майна однієї з бригад Територіальної оборони Києва.
До складу організованої злочинної групи входили військовослужбовці, які забезпечували списання військового майна, а також цивільні особи, які займалися його продажем.
Організував злочинну схему один з цивільних, який мав вплив на окремих підконтрольних йому військовослужбовців. Через них він викрадав з частини бронежилети, шоломи, зимові/літні комплекти одягу, взуття тощо. Вкрадене вивозилось з військової частини на імпровізований склад в одному з гаражних приміщень столиці.
Зловмисники вкрали речей щонайменше на 3,6 млн грн. Точна сума буде відома після проведення слідчих дій та експертиз.
Зокрема, під час обшуків правоохоронці виявили великі запаси речового майна, які члени злочинної групи мали намір продати через інтернет-майданчики. Вони зрізали бирки з продукції, які вказували, що майно – власність ЗСУ та не призначене для продажу іншим особам.
Організатора та двох осіб, один з яких військовослужбовець, затримано під час продажу військового майна на суму понад 2 млн грн зі “знижкою”у майже 50%.
Організатору та учасникам оборудки повідомлено про підозру у привласненні військовослужбовцем іншого військового майна, вчинене військовою службовою особою зі зловживанням службовим становищем, в умовах воєнного стану, організованою групою, бувши в ній організатором та пособником, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 3, 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 410 КК України.
Санкція статті передбачає покарання до 15 років позбавлення волі.
“Державне бюро розслідувань закликає усіх військових посадовців у складний для країни час не зловживати своїм службовим становищем та не шукати можливості заробити на оборудках. Усі схеми будуть викриті. Злочинці – покарані”, – закликали у ДБР.
- У Київській області оголосили про підозру начальнику підрозділу військової частини, який незаконно вимагав 160 тис. грн за оформлення відпусток і матеріальної допомоги для підлеглих.
- Трьох військових, які крали дизельне пальне з військової частини, що дислокується на Яворівському полігоні, засудили до п’яти років позбавлення волі.
- Прокурори Київської обласної прокуратури подали до суду обвинувальний акт щодо шести військовослужбовців РФ, які викрали майна на майже 300 тис. грн у тимчасово окупованих селах Київщини.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.