Фільм «Дюна: Частина друга» знімали на об’єктиви від компанії з України

Джерело: працівник IronGlass Костянтин Гаркавий у Facebook

Під час створення фільму “Дюна: Частина друга” використовували об’єктиви виробництва України. Їхня розробка була завершена після початку повномасштабної війни з Росією.

Фото: Костянтин Гаркавий

Нещодавно розпочався світовий прокат американського фантастичного фільму “Дюна”. Виявилося, що під час зйомок активно використовували об’єктиви українського виробництва – IronGlass x VLFV Lens Rehousing – User Group.

“Я дуже радий, що ми встигли вчасно зробити пред серійні залізяки для Грейга Фрейзера, та він на повну використав їх на знімальному майданчику Duna. Тішить мене, що серед тисяч інших варіантів були обрані саме MKll від IronGlass, що вони чудово відпрацювали без нарікань на механіку та оптичну складову, що навіть у складні часи у воюючій країні можемо робити якісний продукт світового рівня та опинитися причетним до яскравих кіноподій. Тож ми продовжуємо наполегливо працювати, щоб ви могли насолоджуватися яскравим кіно”, – написав Костянтин Гаркавий.

Фото: Костянтин Гаркавий

Ці об’єктиви не вперше залучалися до кіносфери, але для фільму “Дюна” вони стали новим випробувальним полігоном.

Розробка корпусу та механіки почалася у 2021 році, прототипи були готові на початку 2022 року, але потім сталася повномасштабна війна з Росією. Попри ці труднощі, роботу продовжили – деякі працівники на місці, а деякі дистанційно.

Фото: Костянтин Гаркавий

Фото: Костянтин Гаркавий

Фото: Костянтин Гаркавий

Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.

Менеджер Василя Ломаченка, Егіс Клімас, повідомив, що український боксер незабаром пройде медичне обстеження спини в Україні, яке визначить його подальшу участь у професійному спорті. За словами Клімаса, результати цього обстеження стануть ключовими для рішення щодо кар’єри дворазового олімпійського чемпіона у 2025 році.

Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.

Масштабний флешмоб, у якому українці з підконтрольних Україні територій вітають українців на тимчасово окупованих, поширюється в мережі. Запустили акцію учасники гурту МУР, зробивши відео на знак подяки тим українцям, що в окупації лишаються вірними Україні.

Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.