В Ірані відмовилися закривати ракетну програму і продовжать збагачувати уран
Джерело: Mehr
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що Тегеран не припинятиме збагачення урану і розвиток ракетної програми, попри міжнародний тиск.
Ми не вестимемо переговори щодо нашої ракетної програми, і жодна свідома людина не погодиться на її роззброєння. Ми не можемо зупинити збагачення урану, і те, чого не вдалося досягти військовим шляхом, не можна досягти політичним, — зазначив Аракчі.
Міністр закордонних справ також додав, що можливі переговори з Вашингтоном щодо ядерної програми.
Ми готові до переговорів, щоб зняти занепокоєння щодо нашої ядерної програми. Ми не прагнемо до прямих переговорів із США і можемо досягти угоди через непрямі контакти, — пояснив він. Аракчі також повідомив, що після ударів Ізраїлю та США ядерні матеріали “залишаються під завалами зруйнованих об’єктів і не були переміщені в інші місця”.
З 13 по 24 червня між Іраном і Ізраїлем тривала 12-денна війна, під час якої ізраїльська авіація вдарила по ключових ядерних об’єктах Тегерана. 22 червня до операції приєдналися США, атакувавши три важливих ядерних центри в Фордо, Натанзі та Ісфахані. За даними Вашингтона, ці удари завдали значної шкоди іранській ядерній програмі.
Північна Корея повинна будувати два військові кораблі розміром з її 5000-тонний есмінець “Чхве Хьон” щороку протягом наступних п’яти років, заявив лідер Кім Чен Ин на церемонії введення в експлуатацію есмінця у 23 червня.
Командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України Роберт “Мадяр” Бровді підтвердив ураження головної електропідстанції тимчасово окупованого Севастополя.
На фронті в Україні загинув 25-річний литовський доброволець Ігнас Кайлюс, який вважався зниклим безвісти з початку червня, коли був на бойовому завданні.
СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.
Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.