Єврокомісія пропонує спільний пакет для оборонної промисловості на 1,5 млрд євро
Джерело: Reuters
Європейська комісія у вівторок, 5 березня, запропонувала нову програму оборонної промисловості вартістю 1,5 мільярда євро, яка фінансуватиметься з бюджету Європейського Союзу на період між 2025 і 2027 роками.
Нова програма закликає 27 держав-членів ЄС закупити принаймні 40% свого оборонного обладнання колективно до 2030 року та спрямована на те, щоб вартість оборонної торгівлі всередині ЄС становила принаймні 35% оборонного ринку ЄС.
“Щоб підвищити готовність європейської оборонної промисловості, країни-члени повинні інвестувати більше, краще, разом і по-європейськи”, – йдеться в заяві комісії ЄС.
Єврокомісія також запропонувала спрямувати частину прибутку від заморожених російських активів на закупівлю зброї для України.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн в четвер, 30 листопада, заявила, що Європейський Союз повинен враховувати військові потреби України, оскільки це визначає майбутню стратегію оборонної промисловості Європи.
- Європейський Союз має намір у майбутньому тренувати українських військовослужбовців не на своїй території, а безпосередньо в Україні, повідомив високопосадовець ЄС.
- Євросоюз виділить Україні понад 4,6 млн євро на проєкти у галузі охорони здоров’я.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що вона “вражена” прогресом, якого Україна досягла у впровадженні реформ, необхідних для приєднання до ЄС.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.