Євросоюз виділить Україні понад 4,6 млн євро на проєкти у галузі охорони здоров’я

Джерело: МОЗ України.

Європейський Союз виділяє Україні понад 4,6 мільйона євро на проєкти у галузі охорони здоров’я в межах програми “EU4Health”.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Кузіна, угода в межах ЕU4Health, підписаної рік тому, дозволяє системі охорони здоров’я України інтегруватися в європейський простір.

Вона передбачає значне фінансування на рівні Європейського Союзу для підтримки медичних систем та ініціатив громадського здоровʼя. Це сприятиме підвищенню рівня доступності українців до медичних послуг та розвитку системи ранньої діагностики неінфекційних захворювань, зокрема онкологічних та серцево-судинних захворювань.

Виділені кошти спрямують на фінансування та реалізацію дев’яти проєктів:

  • Профілактика серцево-судинних захворювань та діабету;
  • Профілактика і моніторинг онкологічних та інших неінфекційних захворювань;
  • Посилення інфекційного контролю у лікарнях та серед медичних працівників;
  • Покращення діагностики рідкісних захворювань та обмін досвідом у їх лікуванні між країнами ЄС;
  • Навчання фахівців з контролю за лікарськими засобами та медичними виробами стандартам ЄС, а також новітнім методам лікування й оцінки медичних технологій;
  • Впровадження європейської системи оцінки безпеки крові, тканин та клітин людини;
  • Інтеграція української електронної системи охорони здоровʼя до єдиної електронної системи охорони здоровʼя ЄС;
  • Взаємодія між країнами ЄС для спільного формування пріоритетів, цілей та заходів для покращення глобального здоровʼя громадян ЄС;
  • Посилення системи реагування на транскордонні загрози та епіднагляд за ними.

Зараз триває підготовка до підписання грантових угод між країнами-учасницями та Європейською комісією, старт проєктів запланований на кінець цього року – початок наступного, а середня тривалість реалізації цих проєктів – 2-4 роки.

Від України 5 проєктів реалізовуватиме Центр громадського здоров’я МОЗ України, ще 4 – “Охматдит”, Український центр трансплант-координації, ДП “Електронне здоров’я” та Державний експертний центр МОЗ України.

Довідково. Програма EU4Health створена країнами-членами ЄС для щорічного фінансування низки пріоритетних напрямів в охороні здоров’я ЄС та країнах-учасницях. EU4Health є четвертою та найбільшою програмою охорони здоров’я ЄС і триватиме з 2021 по 2027 рік.

Програма EU4Health була впроваджена у відповідь на пандемію COVID-19 для посилення готовності до кризових ситуацій в ЄС та покликана сприяти розв’язанню довгострокових проблем охорони здоров’я шляхом створення міцніших, стійкіших і доступніших систем охорони здоров’я.

Сьогодні в Україні очікуються опади у вигляді снігу та мокрого снігу, який вдень у більшості областей перейде у дощ. На Лівобережжі помірні дощі, а на Закарпатті та у Карпатах – значні опади.

Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.