Аграрії, активи яких залишилися на ТОТ, зможуть заморозити повернення державі кредиту
Джерело: Мінреінтеграції
Українські аграрії, активи яких залишилися на тимчасово окупованих територіях або в зоні активних бойових дій, зможуть заморозити повернення державного кредиту.
Про напрацювання відповідних змін до постанови Кабміну повідомили учасники наради із проблемних питань аграрного бізнесу в умовах війни. Засідання відбулося під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук.
Представник Мінагрополітики доповів про стан розроблення змін до Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою КМУ від 25 серпня 2004 року № 1102. Зокрема, в частині відстрочення повернення кредитів аграріями.
Зміни стосуватимуться двох аспектів:
- Аграрії з активами на небезпечних територіях, які отримали підтримку від держави, матимуть право відтермінувати повернення цього кредиту до деокупації або завершення активних бойових дій.
- Заявки від фермерів будуть прийматися онлайн, через Державний аграрний реєстр. До того ж, через цю електронну систему будуть видаватися і рішення.
Також наголошено на тому, що це безвідсоткова позика від держави.
Наразі проєкт постанови – на етапі погодження центральними органами виконавчої влади. Після надання ЦОВВ висновків і зауважень Мінагрополітики направить його на розгляд уряду.
“Прошу всі залучені до цього процесу сторони не зволікати. Маємо усіма можливими способами захищати наших людей задля успішного післявоєнного відновлення аграрного бізнесу на звільнених територіях”, – зазначила віцепрем’єрка.
- В Україні відбувся пілотний аукціон з розмінування територій, який дозволив заощадити державі 100 тисяч гривень. А наступного року держава запровадить механізми підтримки аграріїв, які через аукціони купуватимуть послуги з розмінування своїх земель.
- Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголошують про початок реєстрації для отримання модульних зерносховищ місткістю 300, 500 та 1000 тонн.
Норвегія погодилася взяти на себе половину відповідальності за захист основного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні, повідомив заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільної пресконференції з главою уряду Швеції Ульфом Крістерссоном у Харпсунді.
Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.
Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.
Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн.