Аграрії, активи яких залишилися на ТОТ, зможуть заморозити повернення державі кредиту
Джерело: Мінреінтеграції
Українські аграрії, активи яких залишилися на тимчасово окупованих територіях або в зоні активних бойових дій, зможуть заморозити повернення державного кредиту.
Про напрацювання відповідних змін до постанови Кабміну повідомили учасники наради із проблемних питань аграрного бізнесу в умовах війни. Засідання відбулося під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук.
Представник Мінагрополітики доповів про стан розроблення змін до Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою КМУ від 25 серпня 2004 року № 1102. Зокрема, в частині відстрочення повернення кредитів аграріями.
Зміни стосуватимуться двох аспектів:
- Аграрії з активами на небезпечних територіях, які отримали підтримку від держави, матимуть право відтермінувати повернення цього кредиту до деокупації або завершення активних бойових дій.
- Заявки від фермерів будуть прийматися онлайн, через Державний аграрний реєстр. До того ж, через цю електронну систему будуть видаватися і рішення.
Також наголошено на тому, що це безвідсоткова позика від держави.
Наразі проєкт постанови – на етапі погодження центральними органами виконавчої влади. Після надання ЦОВВ висновків і зауважень Мінагрополітики направить його на розгляд уряду.
“Прошу всі залучені до цього процесу сторони не зволікати. Маємо усіма можливими способами захищати наших людей задля успішного післявоєнного відновлення аграрного бізнесу на звільнених територіях”, – зазначила віцепрем’єрка.
- В Україні відбувся пілотний аукціон з розмінування територій, який дозволив заощадити державі 100 тисяч гривень. А наступного року держава запровадить механізми підтримки аграріїв, які через аукціони купуватимуть послуги з розмінування своїх земель.
- Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголошують про початок реєстрації для отримання модульних зерносховищ місткістю 300, 500 та 1000 тонн.
Станом на ранок 30 жовтня в Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 24 ракет.
У РФ, на базі школи № 80 у Хабаровську, створено молодіжне товариство вивчення ідей чучхе, розповів творець товариства, вчитель історії та радник директора з виховання.
Генштаб Росії та Міністерство оборони РФ чинять тиск на Кремль, закликаючи оголосити нову мобілізацію для поповнення військ у війні проти України.
Україна та РФ ведуть попередні переговори щодо припинення взаємних ударів по об’єктах енергетики, повідомляють джерела. Також є інформація, що РФ просить не бити по їхнім НПЗ в обмін на припинення ударів по енергетиці України.
29 жовтня речник сил оборони Півдня України Владислав Волошин повідомив, що на півдні України ворог зібрав близько 200 тисяч солдатів. Ворожі сили включають також окупаційні війська, що перебувають у Криму.