Швеція приєднується до найбільших військових навчань НАТО з часів Холодної війни

Джерело: Reuters

4 березня Збройні сили Швеції приєдналися до НАТО для навчань, надаючи війська, гелікоптери та винищувачі, оскільки альянс проводить найбільшу серію військових тренувань з моменту закінчення Холодної війни.

Зауважується, що Збройні сили Швеції та Фінляндії роками тренувалися разом, але членство Фінляндії в НАТО та майбутнє членство Швеції, котрі вирішили приєднатися до блоку після вторгнення Росії в Україну, додає новий вимір, оскільки вони глибше інтегруються в альянс.

Швеція готова приєднатися до НАТО, можливо, протягом кількох днів після отримання остаточної ратифікації минулого тижня.

У навчаннях беруть участь понад 20 000 військовослужбовців з більш ніж десяти країн.

На півночі Норвегії американські та норвезькі F-35 приєдналися до фінських F-18 і шведських винищувачів Gripen у межах першого випробування спільного Північного центру повітряних операцій.

Навчання на крайній півночі Норвегії, Швеції та Фінляндії є частиною масштабних тренувань альянсу Steadfast Defender 2024, які відпрацьовують, як війська США можуть посилити європейських союзників на східному фланзі НАТО та перевірити нові плани регіональної оборони.

Близько 90 000 військовослужбовців мають приєднатися до більш широких навчань НАТО, які триватимуть також у травні, в яких задіяно понад 50 кораблів, а також літаки, танки та інші бронетехніки.

НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.