У Кенії відбулося наймасштабніше переселення носорогів в історії
Джерело: Independent
До Кенії на трав’янисте плато повернулися носороги, яких там не бачили десятиліттями. Зокрема йдеться про “успішний переїзд” 21 чорного носорога.
За словами місцевих природоохоронців, це найбільше переселення цього підвиду тварин в історії Кенії. Носорогів забрали до приватного заповідника Loisaba Conservancy з трьох інших парків, в яких виявилося недостатньо місць для тварин через “перенаселення”.
Природоохоронці сподіваються, що носороги зможуть пристосуватися на новому місці й у майбутньому це дозволить повернути їхню популяцію до колишнього рівня. Ще десятиліття тому майже усі стада чорних носорогів на території Кенії винищили браконьєри.
“Пройшли десятиліття з тої пори, як носороги бродили тут майже 50 років тому. Їх чисельність сильно постраждала від браконьєрства. Зараз ми зосереджені на тому, щоб омолодити цей ландшафт і дозволити носорогам розмножуватися, прагнучи відновити їхню популяцію до колишньої величі”, – прокоментував менеджер, відповідальний за безпеку Loisaba Conservancy Оле Йанкере.
Він зазначив, що операція з переміщення носорогів тривала 18 днів. Спочатку їх шукали по заповідниках за допомогою гелікоптера, потім, щоб безпечно забрати, усипляли із застосуванням транквілізатора. Не обійшлося без інцидентів: у перші дні операції майже приспаний носоріг впав у струмок. Ветеринарам та рейнджерам довелося тримати його голову над водою за допомогою мотузки, щоб він не потонув, та чекати, поки не подіє препарат.
Як розповіли у видання, деякі з носорогів були перевезені аж з Національного парку Найробі. Тож вони подолали 300-кілометрову подорож, доки не потрапили до нової домівки у Loisaba Conservancy. Інші тварини прибули з парків, розташованих ближче до заповідника.
Зоозахисники зауважили, що носороги у дикій природі люблять простір. Тому, оскільки кількість носорогів у трьох інших парках зросла, місцеві посадовці вирішили переселити деяких з них, сподіваючись, що таким чином тварини почуватимуться щасливішими й з більшою ймовірністю будуть розмножуватися.
Експерт з носорогів Служби дикої природи Кенії Девід Ндере підтвердив, що у популяції носорогів рівень розмноження показово знижується, коли їх стає занадто багато на певній території.
“Забираючи деяких тварин, ми очікуємо, що популяція носорогів на цих територіях збільшиться. А потім ми знову заселимо ту початкову популяцію, що складається щонайменше з 20 тварин, у нові райони”, – пояснив він.
- У Малаві після того, як організації з захисту дикої природи розпочали програму переселення слонів до заповідника, загинуло семеро осіб.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.