Рік тому загинув командир «Вовків Да Вінчі» Дмитро Коцюбайло з позивним «Да Вінчі»

Джерело: інформацію зібрали Букви

7 березня 2023 року стало відомо, що під Бахмутом внаслідок поранення загинув командир батальйону “Вовки Да Вінчі” Дмитро Коцюбайло з позивним “Да Вінчі”. Він почав боронити Україну ще з 2014 року.

Дмитро Коцюбайло почав свою військову службу у віці 18 років і з того часу захищав нашу державу. У 2014 році він зазнав серйозного поранення у боях у Пісках Донецької області, але після одужання повернувся на фронт. 17 березня 2016 року Коцюбайло був призначений командиром 1-ї окремої штурмової роти в складі відомих “Вовків Да Вінчі”.

За часи повномасштабного вторгнення Коцюбайло перебував в одних з найгарячіших точок разом зі своїми побратимами.

За словами друга Коцюбайла, заступника Дмитра, 7 березня 2023 року після виходу з утриманої позиції на Хромове, вони повернулися до міста Часів Яр, де вони потрапили під артилерійський обстріл.

Дмитро ще встиг розповісти про своє поранення, але через хвилину він втратив свідомість. Попри швидку евакуацію, його поранення виявилося смертельним — вогнепальне поранення в шию.

10 березня 2023 року відбулося прощання з Дмитром Коцюбайлом в Києві на Майдані Незалежності. Він був похований на Аскольдовій могилі.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.

Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.