Міжнародний кримінальний суд очолила суддя, котра видала ордер на арешт Путіна
Джерело: пресслужба МКС
11 березня судді Міжнародного кримінального суду на пленарному засіданні обрали суддю Томоко Акане Головою Суду.
Томоко Акане — одна з суддів, котрі видала у березні 2023 року ордер на арешт глави РФ Володимира Путіна та уповноважену з прав дитини в Росії Марії Львової-Бєлової.
Суддю Росаріо Сальваторе Айтала обрали першим віце-президентом, а суддю Рейне Алапіні-Гансу – другою віцепрезиденткою. Члени президії обираються терміном на три роки і набувають чинності негайно.
На посаді Акане змінила польського юриста Петра Хофманського, котрий очолював МКС із березня 2021 року.
Вона зазначила, що, зокрема, зосередиться на зміцненні діалогу з державами-учасницями та країнами, які ще не ратифікували Римський статут.
Для мене велика честь бути обраною моїми колегами-суддями на посаду глави Міжнародного кримінального суду. У цей складний для Суду час потрібне стабільне, співпрацююче та єдине керівництво, — зауважила Акане.
17 березня досудова палата МКС у Гаазі видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.
Читайте також: МКС «дуже ймовірно» може видати ще один ордер на арешт Путіна – GRC
- Російські пропагандисти планують провести низку заходів, метою яких буде “порятунок” репутації уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Белової.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, імовірно, причетний до воєнного злочину, а саме депортації тисячі українських дітей на територію РБ.
- Міжнародний Червоний Хрест закликає звільнити голову Білоруського Червоного Хреста, який викликав міжнародне обурення через те, що вихвалявся тим, що активно переправляв українських дітей із контрольованих Росією територій до Білорусі.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
- 5 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт двох високопоставлених російських військових за звинуваченнями у причетності до нападів на цивільну інфраструктуру України.
23 липня у Шосткинському районі, під час гуманітарного розмінування звільнених територій, загинув 30-річний сержант служби цивільного захисту, старший сапер-оператор Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України – Олег Петренко.
Державний департамент США затвердив продаж двох пакетів військової допомоги Україні на $322 мільйони.
Сьогодні, 23 липня, відбувся дев’ятий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.
Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.
21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.